آخرین اخبار
مدیر حوزه علمیه فارس:
افراد دارای صلاحیت در انتخابات شورای شهر ثبت نام کنند
مدیر حوزه علمیه استان فارس در خصوص ثبت نام کاندیدها برای شورای شهر گفت: افرادی باید در انتخابات شورای شهر ثبت نام کنند که دارای روحیه جهادی و انقلابی و دغدغه رسیدگی به مشکلات مردم را داشته باشند.
 ١٤:٤٢ - يکشنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
به میزبانی سومین حرم اهل بیت(ع)؛
نخستین جشنواره ملی جهادگران حوزوی برگزار می شود
مسئول قرارگاه جهادی حوزه علمیه فارس از برگزاری نخستین جشنواره ملی جهادگران حوزوی در سراسر کشور به میزبانی شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) خبر داد.
 ١٣:٤٨ - يکشنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده | نهضت تواصی
اگر جامعه ایمانی در کنار ایمان و عمل صالح، تواصی نداشته باشد، چنین جامعه ای در مقابل فتنه ها و توطئه های دشمن، حق را گم می کند و ممکن است دچار ناکامی شود.
 ٠٨:٥٨ - شنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده| قومیت گرایی یا قومیت زدایی؟
امروز نه تنها افکار نژادپرستانه از بین نرفته، بلکه به صورت پیشرفته تر تبدیل به درد مزمن جامعه بشری شده است.
 ٠٨:٥٥ - شنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نشست طلاب جهادگر فارس مطرح شد:
از اجرای طرح مراقبت های معنوی در فارس تا سازماندهی ۸۰ گروه جهادی
مسئول ستاد بحران حوزه های علمیه سراسر کشور با جمعی از طلاب جهادی برادر و خواهر استان فارس دیدار و گفت و گو کرد.
 ١٤:٥٧ - دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه خبر داد:
شناسایی بیش از ۲۰ هزار طلبه جهادی خواهر و برادر در سراسر کشور
مسئول دفتر امور سیاسی اجتماعی حوزه های علمیه از ثبت بیش از ۲۰ هزار طلاب جهادی خواهر و برادر در سطح کشور خبر داد.
 ١١:٠٤ - دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حقوق والدین بر فرزندان
مدیر حوزه علمیه استان فارس در ادامه سلسه مباحث تفسیر نهج البلاغه به تبیین حقوق والدین بر گردن فرزندان پرداخت.
 ١١:٠١ - دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول دفتر امور سیاسی اجتماعی حوزه های علمیه کشور:
روحانیت هستی خود را برای انقلاب می گذارد
مسئول دفتر امور سیاسی اجتماعی حوزه های علمیه کشور با تاککید بر این که روحاینت هستی خود را برای انقلاب می گذارد، گفت: باید افرادی در حوزه تربیت شوند که بتوانند کادر علمی و انقلابی برای مدیریت دستگاه های نظام اسلامی شوند.
 ١٢:٢٨ - يکشنبه ١٧ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
مردم سالاری در ایران برگرفته از چارچوب های دینی است
عضو شورای حوزه علمیه فارس گفت: آنچه ماهیت مردم سالاری در ایران را با دیگر کشور ها متمایز کرده است دو رکن اصلی ولایت فقیه و شورای نگهبان است و این دو رکن را در هیچ دموکراسی نمی بینیم.
 ١١:٤٩ - يکشنبه ١٧ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده ولی فقیه در فارس:
ماحصل و نتیجه تحقیقات و پایان نامه‌ها منجر به حل مشکلات شود
رئیس شورای حوزه علمیه فارس گفت: موضوع تحققات و پایان نامه ها باید مشکلات را برطرف کند نه اینکه بر مشکلی بیفزاید، این نکات را باید جشنواره حلی برطرف کند.
 ١٦:٢٠ - شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > شناسایی بیش از ۲۰ هزار طلبه جهادی خواهر و برادر در سراسر کشور


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه خبر داد:

شناسایی بیش از ۲۰ هزار طلبه جهادی خواهر و برادر در سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه استان فارس ، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی عصر امروز در نشست صمیمی طلاب جهادگر فعال خواهر و برادر که در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه علمیه استان فارس برگزار شد، ضمن قدردانی از فعالیت های جهادی طلاب استان فارس اظهار کرد: هنگامی که شیوع کرونا اعلام شد غسال ها، غسالخانه را رها کردند، در همان دو الی سه روز اول طلاب فرشته های نجات بودند که این کار را بر عهده گرفتند.حوزه/ 

وی با اشاره به خاطره ای از نبرد با کرونا اضافه کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد برای رفع مشکل تغسیل اموات تصمیم گرفتیم به چند کارخانه در قم سر بزنیم تا لباسی برای کار طلاب جهادی تهیه کنیم، حدود پنج روز به طول انجامید تا یک لباس یک تیکه را بدهیم کارخانه کفش تا از پودر کفش پوتین پارچه بسازد و از آن پارچه لباس آماده کند.

مسئول ستاد بحران حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: پس از تهیه لباس، تولید انبوه به صورت رایگان از طریق یک مدیر کارخانه صورت گرفت البته مدیر کارخانه به این دلیل تولید انبوه را رایگان کرد که گفته بود من هم را باید جهادی بدانید.

وی عنوان کرد: به مرور احساس کردیم که جامعه نیاز هایی به طلاب جهادی دارد که کمیته ها یک به یک راه اندازی شد حدود ۱۲ کمیته در این خصوص راه اندازی شد، همچنین در اوایل حدود ۷۰ نفر از طلاب را که در کار مشاوره فعالیت داشتند را به بیمارستان ها فرستادیم، از این رو در استان ها نیز این کمیته راه اندازی شد.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی خاطرنشان کرد: احساس ما پس از این که کرونا افت کرد، این بود که به تبلیغ بالینی و روانشناسی در بیمارستان ها نیاز داریم، لذا دو نظام آموزشی را برای این کار راه اندازی کرده که در حدود ۱۰ استان برگزار کرده ایم. یک دوره نیز حدد ۶۰ ساعته در برخی استان ها راه اندازی شده است.

وی گفت: بیش از ۲۰ هزار طلاب جهادی خواهر و برادر را در کشور شناسایی و ثبت کرده ایم، البته هنوز ادامه دارد؛ تاکنون ۱۲ کتاب راجع به کرونا نوشته شده است و در واقع آموزه هایی است که طلاب باید آنان را مطالعه کنند، حدود ۴۰ کتاب را در دستور کار داریم تا منتشر شود.

مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه یکی از برکات کرونا احیای فرهنگ دینی بود، بیان کرد: ستاد بحران ها مرکب از هفت نهاد حوزوی تشکیل شده است، یکی از برکات کرونا احیای فرهنگ دینی بود.


 


١١:٠٤ - دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٧١٧٥    /    تعداد نمایش : ٢٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
چهارشنبه ٢٥ فروردين ١٤٠٠
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 174576
 بازدید امروز : 2674
 کل بازدید : 6600725
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 1/9344
تقویم