آخرین اخبار
مدیر حوزه علمیه فارس:
افراد دارای صلاحیت در انتخابات شورای شهر ثبت نام کنند
مدیر حوزه علمیه استان فارس در خصوص ثبت نام کاندیدها برای شورای شهر گفت: افرادی باید در انتخابات شورای شهر ثبت نام کنند که دارای روحیه جهادی و انقلابی و دغدغه رسیدگی به مشکلات مردم را داشته باشند.
 ١٤:٤٢ - يکشنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
به میزبانی سومین حرم اهل بیت(ع)؛
نخستین جشنواره ملی جهادگران حوزوی برگزار می شود
مسئول قرارگاه جهادی حوزه علمیه فارس از برگزاری نخستین جشنواره ملی جهادگران حوزوی در سراسر کشور به میزبانی شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) خبر داد.
 ١٣:٤٨ - يکشنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده | نهضت تواصی
اگر جامعه ایمانی در کنار ایمان و عمل صالح، تواصی نداشته باشد، چنین جامعه ای در مقابل فتنه ها و توطئه های دشمن، حق را گم می کند و ممکن است دچار ناکامی شود.
 ٠٨:٥٨ - شنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده| قومیت گرایی یا قومیت زدایی؟
امروز نه تنها افکار نژادپرستانه از بین نرفته، بلکه به صورت پیشرفته تر تبدیل به درد مزمن جامعه بشری شده است.
 ٠٨:٥٥ - شنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نشست طلاب جهادگر فارس مطرح شد:
از اجرای طرح مراقبت های معنوی در فارس تا سازماندهی ۸۰ گروه جهادی
مسئول ستاد بحران حوزه های علمیه سراسر کشور با جمعی از طلاب جهادی برادر و خواهر استان فارس دیدار و گفت و گو کرد.
 ١٤:٥٧ - دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه خبر داد:
شناسایی بیش از ۲۰ هزار طلبه جهادی خواهر و برادر در سراسر کشور
مسئول دفتر امور سیاسی اجتماعی حوزه های علمیه از ثبت بیش از ۲۰ هزار طلاب جهادی خواهر و برادر در سطح کشور خبر داد.
 ١١:٠٤ - دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حقوق والدین بر فرزندان
مدیر حوزه علمیه استان فارس در ادامه سلسه مباحث تفسیر نهج البلاغه به تبیین حقوق والدین بر گردن فرزندان پرداخت.
 ١١:٠١ - دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول دفتر امور سیاسی اجتماعی حوزه های علمیه کشور:
روحانیت هستی خود را برای انقلاب می گذارد
مسئول دفتر امور سیاسی اجتماعی حوزه های علمیه کشور با تاککید بر این که روحاینت هستی خود را برای انقلاب می گذارد، گفت: باید افرادی در حوزه تربیت شوند که بتوانند کادر علمی و انقلابی برای مدیریت دستگاه های نظام اسلامی شوند.
 ١٢:٢٨ - يکشنبه ١٧ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
مردم سالاری در ایران برگرفته از چارچوب های دینی است
عضو شورای حوزه علمیه فارس گفت: آنچه ماهیت مردم سالاری در ایران را با دیگر کشور ها متمایز کرده است دو رکن اصلی ولایت فقیه و شورای نگهبان است و این دو رکن را در هیچ دموکراسی نمی بینیم.
 ١١:٤٩ - يکشنبه ١٧ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده ولی فقیه در فارس:
ماحصل و نتیجه تحقیقات و پایان نامه‌ها منجر به حل مشکلات شود
رئیس شورای حوزه علمیه فارس گفت: موضوع تحققات و پایان نامه ها باید مشکلات را برطرف کند نه اینکه بر مشکلی بیفزاید، این نکات را باید جشنواره حلی برطرف کند.
 ١٦:٢٠ - شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > از اجرای طرح مراقبت های معنوی در فارس تا سازماندهی ۸۰ گروه جهادی


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست طلاب جهادگر فارس مطرح شد:

از اجرای طرح مراقبت های معنوی در فارس تا سازماندهی ۸۰ گروه جهادی

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه استان فارس ، حجت الاسلام والمسلمین محمد استوار مدیر حوزه علمیه استان فارس عصر یک شنبه، در نشست طلاب جهادگر فعال خواهر و برادر استان فارس که در سالن مدیریت حوزه علمیه فارس برگزار شد، در خصوص فعالیت های جهادی طلاب حوزه استان، اظهار کرد: استان فارس در ایام کرونا به حول قوه الهی در شش محور ضد عفونی، تیمم، تکفین، تغسیل، سرکشی از خانواده های متوفیان کرونایی، همدلی و مواسات، حضور در بیمارستان به صورت سه شیفت پرداخته است.حوزه/ 

وی در ادامه اضافه کرد: تشکیل کمیته سلامت معنوی با محوریت نماینده ولی فقیه در استان فارس، تشکیل شش کارگروه از جمله روحانیت و راه اندازی تغسیل اموات کرونایی از جمله فعالیت هایی بوده که در ایام کرونا صورت گرفته است.

مدیر حوزه علمیه فارس از اجرای طرح مراقبت های معنوی برای نخستین بار در کشور خبر داد و عنوان کرد: این طرح تحت عنوان مراقبت های معنوی از بیماران است که در منزل بیمار صورت می گیرد به این صورت که پس از اینکه بیمار کرونایی به منزل می رود یک روحانی به همراه پزشک و پرستار به مسائل معنوی می پردازد.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام مجید ایمنی، مسئول قرارگاه جهادی حوزه علمیه فارس با اشاره به فعالیت های کلیدی طلاب جهادی تصریح کرد: یکی از کارهای خوبی که در حوزه های علمیه صورت گرفته است انسجام گروه های جهادی بود.

وی در خصوص شبکه سازی گروه های جهادی خاطرنشان کرد: یکی از برکات کرونا شبکه سازی حدود ۸۰ گروه جهادی است، همچنین در رابطه با کمک های مومنانه نیز تعداد بسته های معیشتی ثبت شده در استان فارس بیشتر از دیگر استان های کشور بوده است.

حجت الاسلام علی حسین کراری، معاون پژوهش و نماینده دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه در استان فارس نیز در این نشست یادآور شد: باید به فعالیت جهادی طلاب ارج نهاده شود به این صورت که در بخش آموزشی، خدمت سربازی و تبلیغ امتیاز و سابقه ای برای آنان درج شود.

وی همچنین افزود: تقاضا داریم در تمام آیین نامه ها برتری طلاب جهادی دیده شود.

حجت الاسلام حمیدرضا حدائق، مسئول قرارگاه جهادی عمار و مدیر مدرسه علمیه منصوریه شیراز نیز گفت: به برکت تلاش و کوشش طلاب جهادی مدرسه علمیه منصوریه شیراز قرارگاه عمار در سال ۹۳ راه اندازی شد، با توجه به شیوع بیماری کرونا کمک ها در راستای لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص مواسات و همدلی صورت گرفت، همچنین طلاب این قرارگاه نیز در بخش، ضدعفونی، تدفین و تغسیل اموات کرونایی و همیار بیمار در بیمارستان ها مشغول فعالیت هستند.

وی بیان کرد: باید برای استفاده از ظرفیت طلاب جهادی راهکار مناسبی در نظر گرفت، همچنین باید برای طلاب جهادی در بیمارستان ها امکاناتی در نظر گرفت، البته طلاب قربه الله به میدان آمده اند اما سلامتی آنان باید مورد توجه قرار گیرد

مسئول قرارگاه عمار منصوریه عنوان کرد: طلاب این قرار گاه در کنار توزیع بسته های معیشتی کار تبلیغی نیز انجام می ددهند، تا به امروز به واسطه بانیان خیر ۱۲ هزار بسته معیشتی را تقدیم نیازمندان کرده اند، در جریان سی سخت نیز ۳۵ نفر از طلاب به منطقه اعزام شده اند که در توزیع بسته های معیشتی، سرکشی از خانواده های آسیب دیده و طبخ غذا فعالیت داشته اند.

امیری از طلاب جهادی خواهران نیز در ادامه این جلسه ابراز کرد: فعالیت های حوزه خواهران به دلیل اینکه زیر مجموعه گروه های تحت پوشش حوزه علمیه برادران است مقداری کمرنگ است، از این رو برای افزایش انگیزه طلاب خواهر در یک گروه جهادی ثبت شده فعالیت مستقل داشته باشند.

انتهای پیام


 


١٤:٥٧ - دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٧١٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
چهارشنبه ٢٥ فروردين ١٤٠٠
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 174577
 بازدید امروز : 2724
 کل بازدید : 6600775
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0/9672
تقویم