آخرین اخبار
معاون آموزش حوزه علمیه فارس خبر داد:
سنجش علمی ۳۰۰۰ طلبه استان فارس
حجت الاسلام مهدی دهقان در گفت و گو با خبرنگار «حوزه» در شیراز، با اشاره به برگزاری آزمون نوبت اول مدارس علمیه سطح استان فارس، اظهار کرد: آزمون نوبت اول از روز یکشنبه ۱۴ دی ماه به صورت مجازی در سطح استان آغاز شده است.حوزه/ معاون آموزش حوزه علمیه استان فارس شرکت ۳ هزار نفری طلاب در آزمون نوبت اول مدارس علمیه و مرکز تخصصی امام حسین(ع) خبر داد.
 ١٣:٣٣ - چهارشنبه ١٧ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
سردمداران آمریکا از ترس انتقام خواب ندارند؛ انتقام قطعی است
به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام والمسلمین محمد استوار میمندی در مراسم بزرگداشت شهادت شهید سلیمانی که در شهرستان کوار برگزار شد، در خصوص جایگاه این شهید والا مقام اظهار کرد: شهید سلیمانی همانطور که جلوه حماسه، شجاعت و شهامت نظام بود، جلوه مهرورزی نظام اسلامی نیز بود.حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس گفت: روزی نیست که سردمداران آمریکا و گروه های تروریستی خواب راحت از ترس انتقام داشته باشند، ان شاءالله انتقام قطعی است و خواهیم گرفت؛ امروز دوره "بزن در رو" طبق گفته مقام معظم رهبری تمام شده است.
 ١٨:٤٥ - يکشنبه ١٤ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام مدیر حوزه علمیه استان فارس در سوگ عمار انقلاب
مدیر حوزه علمیه استان فارس ارتحال عالم ربانی و عمار انقلاب آیت الله مصباح را تسلیت گفت .
 ١٣:٥٤ - شنبه ١٣ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
دهه بصیرت یادآور حماسه بزرگ مردم ایران است
حوزه/ عضو جامعه روحانیت شیراز نهم دی‌ماه را یادآور بصیرت مردم و یادآور سربلندی در آزمون اجتماعی قرن دانست و گفت: حوادث فتنه ۸۸ یکی از ابتلائات اجتماعی جهان تشیع در قرن اخیر بود که الحمدلله مردم ایران با سربلندی از آن امتحان خارج شدند.
 ٠٨:٠١ - پنج شنبه ١١ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
حضور مردم لبیک به فرمایش های مقام معظم رهبری است
حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی در اجتماع ۹ دی مردم نورآباد ممسنی
 ١٩:٢٠ - سه شنبه ٩ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم 9 دی و در آستانه سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی
اجتماع روحانیون و طلاب مدارس علمیه شیراز به مناسبت یوم الله ۹ دی و در آستانه سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی با رعایت پروتکل های بهداشتی
 ٠٨:٤٢ - يکشنبه ٧ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مشکلات مبلغان استان فارس با حضور سرپرست معاونت تبلیغ حوزه های علمیه بررسی شد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس گفت: حجت الاسلام والمسلمین ملانوری سرپرست معاونت تبلیغ حوزه های علمیه کشور با حضور در استان فارس از نزدیک در جریان مشکلات مبلغین استان قرار گرفت.
 ٠٨:٥٤ - شنبه ٦ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید سرپرست معاونت تبلیغ حوزه از مدرسه امین فاطمه زهرا سلام الله علیهای فارس
حوزه/ حجت الاسلام ملانوری سرپرست معاونت تبلیغ حوزه، در سفر به استان فارس از مدرسه امین نوع یک فاطمه زهرا سلام الله علیهای متوسطه اول و متوسطه دوم دیدن کرد.
 ٠٧:٥٢ - پنج شنبه ٤ دی ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
پژوهش های موثر حوزوی در خدمت جامعه قرار گیرد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس با بیان اینکه پژوهش های موثر حوزوی باید در خدمت جامعه، نظام اسلامی و رفع مشکلات قرار گیرد، گفت: وقتی پژوهش مسئله محور شد، آن زمان است که هم پژوهشگر انگیزه پژوهش قوی پیدا می کند و هم اینکه جامعه می تواند از محصولات پژوهشی حوزه استفاده کند.
 ١٤:٤٠ - يکشنبه ٣٠ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
«معنویت» و «اخلاق» جهت دهنده فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس معنویت را به معنی برجسته کردن ارزش های معنوی از قبیل اخلاص، ایثار، توکل و ایمان در خود و جامعه و اخلاق را به معنای رعایت فضیلت ها از قبیل کمک به نیازمندان، خیر خواهی گذشت، راستگویی، شجاعت، تواضع و اعتماد به نفس دانست و گفت: معنویت و اخلاق جهت دهنده همه حرکت ها و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و نیاز اصلی جامعه است.
 ٠٧:٤٠ - پنج شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > دهه بصیرت یادآور حماسه بزرگ مردم ایران است


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه فارس:

دهه بصیرت یادآور حماسه بزرگ مردم ایران است

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد استوار میمندی در گفت و گو با خبرنگار «حوزه» در شیراز، در خصوص دهه بصیرت اظهار کرد: دهه بصیرت یادآور حماسه بزرگ مردم ایران است، دهه‌ای که آغاز آن با نهم دی‌ماه و خاتمه آن با ۱۹ دی‌ماه است.

وی در ادامه اضافه کرد: ۱۹ دی‌ماه درواقع خاطره قیام مردم قم در دفاع از حریم امام راحل(ره) است و همان قیام مردم قم بود که جرقه نهایی انقلاب اسلامی را زد و در نهایت منجر به پیروزی انقلاب شد، چون مردم تبریز در چهلم شهدای قم، مردم یزد در چهلم شهدای تبریز و مردم جهرم و سایر شهرهای کشور در چهلم های بعدی قیام کردند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه استان فارس با تأکید بر اینکه ۱۹ دی یادآور حماسه مردم بود، عنوان کرد: ۹ دی نیز یادآور بصیرت مردم ایران است، در سال ۸۸ دشمن برنامه‌های زیادی را تدارک دیده بود که به بهانه انتخابات فضای کشور را به هم بریزد وعده‌ای از عوامل داخلی هم یا از سر قدرت‌طلبی یا هوای نفس و یا عصبانیتی که قدرت تفکر آنان را زایل کرد، با دشمن هم‌نوا شدند، فتنه ای ایجاد شد که فضای غبارآلودی را ایجاد کرد و بسیاری از افراد مسیر حق را گم کردند.

وی خاطرنشان کرد: هنگامی‌که حادثه عاشورای ۸۸ اتفاق افتاد و عده‌ای که ارادتی به دستگاه سیدالشهدا(ع) نداشتند مقام حضرت سیدالشهدا(ع) را هتک کردند، خیمه عزاداری را آتش زدند و هلهله کردند، این مردم ایران بودند که به‌صورت یک خروش خودجوش وارد میدان شدند و بساط فتنه را جمع کردند.

استاد سطح عالی حوزه علمیه فارس مطرح کرد: نهم دی‌ماه یادآور بصیرت مردم و یادآور سربلندی در آزمون اجتماعی قرن بود، حوادث فتنه ۸۸ یکی از ابتلائات اجتماعی جهان تشیع در قرن اخیر بود که الحمدلله مردم ایران با سربلندی از آن امتحان خارج شدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین استوار میمندی بصیرت مردم را مهم‌ترین علت سربلندی آنان در فتنه ۸۸ دانست و بیان کرد: مردم در فتنه ۸۸ دشمن را شناختند و در حمایت از ولی خدا و ولی‌فقیه وارد میدان شدند همانطور که شعار خودجوش  «این‌همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» بیانگر ماهیت ولایت مدارانه حضور مردم در عرصه میدان بود.

وی در پایان ضمن پاسداشت نهم دی‌ماه گفت: باید بدانیم که در همه فتنه‌ها تنها مسیری که می‌تواند ما را به مسیر حقیقت رهنمون سازد تبعیت از ولایت است که در عصر غیبت این ولایت متجلی در ولایت‌فقیه عادل جامع‌الشرایط است.

انتهای پیام/


٠٨:٠١ - پنج شنبه ١١ دی ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٦٤١٨    /    تعداد نمایش : ٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 147644
 بازدید امروز : 2640
 کل بازدید : 6278435
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 1/4664
تقویم