آخرین اخبار
ماموریت های مستاجران خانه ملت (۱۲)
وکلای ملت بیانیه گام دوم را بازخوانی کنند / نمایندگان ید واحده باشند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس یکی از رسالت های اصلی نمایندگان مجلس را نظارت بر حسن اجرای قوانین دانست و گفت: وکلای ملت برای انجام رسالت خود، بیانیه گام دوم را بازخوانی کنند.
 ١١:٣٧ - جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
مسئولان مسیر امام (ره) را با تبعیت از رهبر انقلاب دنبال کنند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس با بیان اینکه توقعی که از مسئولان می رود این است که مسیر حضرت امام(ره) را با تبعیت از رهبر معظم انقلاب دنبال کنند، گفت: عدالت اجتماعی یک اصل است که مسئولان باید آن را پیگیری کنند.
 ١٥:٣٩ - چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت مدیر حوزه علمیه استان فارس در پی درگذشت آیت الله محجوب جهرمی
مدیر حوزه علمیه استان فارس درگذشت آیت الله حاج شیخ ابوالقاسم محجوب جهرمی را تسلیت گفت.
 ٠٩:١١ - شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
سومین جلسه ویدئو کنفرانس مدیر حوزه علمیه استان فارس و معاونین ایشان با مدیران محترم مدارس شمال و غرب فارس مدرسه علمیه امام صادق (ع ) و مدرسه علمیه اثنی عشریه عج شهرستان آباده مدرسه علمیه جوادالائمه (ع ) اقلید مدرسه علمیه امام صادق (ع ) صفاشهر مدرسه علمیه سعیدیه ارسنجان مدرسه علمیه امام حسن عسکری (ع )سپیدان مدرسه علمیه امام صادق (ع ) نورآباد مدرسه علمیه صالحیه کازرون
 ١١:٥١ - پنج شنبه ١ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
جلسه مدیر حوزه علمیه استان فارس با مدیران و مبلغین مدارس امین شهرستان شیراز
 ١٣:٠٨ - چهارشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
دومین جلسه ارتباط تصویری مدیر حوزه علمیه استان فارس با مدیران مدارس علمیه جنوب استان
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه فارس دومین جلسه ی ویدئو کنفرانس مدیر حوزه علمیه استان فارس به همراه معاونین با مدیران مدارس علمیه جنوب استان برگزار شد.
 ١٢:٥١ - چهارشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
اولین جلسه ویدئو کنفرانس مدیر و معاونین حوزه علمیه فارس:
جلسه مشترک مدیر و معاونین حوزه علمیه استان فارس با مدیران مدارس علمیه شرق استان
 ١٦:٣٣ - پنج شنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست خبری مدیر حوزه علمیه استان فارس
مدیر حوزه‌های علمیه فارس با تأكید بر اینكه حضرت خدیجه(س) الگوی رفتار مؤمنانه در دوران تحریم‌ها بود، ‌افزود: آن حضرت با بذل ثروت خود برای آبیاری نهال اسلام و كمک به مسلمانان در اوج فشارها نقش مؤثری را گسترش دین اسلام ایفا كرد.
 ٢١:١٢ - دوشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس تاکید کرد:
لزوم تشکیل دبیرخانه هنرهای اسلامی و طلاب حوزه های علمیه
 ٢٢:٤٧ - يکشنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نخستین جلسه هم اندیشی مدیران مدارس علمیه شیراز در سال ۹۹ مطرح شد:
استفاده از ظرفیت طلاب و روحانیون و مبلغین هجرت بلند مدت استان و فضای مجازی برای جذب و پذیرش طلاب در سال جدید
 ٢٢:٤٤ - شنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > مدیر حوزه علمیه استان فارس تاکید کرد:


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس تاکید کرد:

مدیر حوزه علمیه فارس با بیان اینکه بقاع متبرکه و حوزه‌های علمیه بخشی از ظرفیت‌های میراث معنوی و تاریخی فارس و شیراز هستند و از این نظر رسالت مشترک بین میراث فرهنگی و حوزه علمیه شیراز است، گفت: باید زمینه‎ای مناسب برای تشکیل دبیرخانه هنرهای اسلامی و طلاب حوزه‌های علمیه ایجاد شود.

حجت‎الاسلام استوار میمندی یکشنبه ۱۴ اردیبهشت در جلسه مشترک مدیریت حوزه‌های علمیه فارس و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان فارس که به منظور بررسی راهکارهای همکاری برگزار شد، بیان کرد: هم از نظر علمی و معنوی و سبک معماری سنتی از قبیل مدارس علمیه، بناها و بقاع متبرکه یک میراث ماندگار است که برای میراث فرهنگی و گردشگری زیارتی ،مذهبی و تاریخی یک فرصت مؤثر است.

وی افزود: شیراز یک هویت عمیق علمی و تاریخی دارد و با توجه به وجود حرم مطهر شاهچراغ (ع) و دیگر امامزادگان، اماکن تاریخی و میراث فرهنگی شاخص و معروف، جاذبه‎های گردشگری زیارتی استان فارس و شهر شیراز شاهد حضور پر شمار گردشگران داخلی و خارجی بوده که  فرصتی برای ارائه و تبلیغ فرهنگ اسلامی و ایرانی را برای ما فراهم کرده است.

مدیر حوزه علمیه فارس اضافه کرد: برای تحقق این اهداف و معرفی هرچه بیشتر و بهتر استان فارس، آموزش افراد مستعد و طلاب علاقمند حوزه علمیه به موضوعات گردشگری، میراث فرهنگی و معنوی، صنایع دستی و نیز هنرهای جدید باید مد نظر قرار گیرد.

گفتنی است، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس اظهار کرد: این اداره آمادگی دارد در زمینه‌های علمی ،آموزشی و فرهنگی، رونق گردشگری، حفظ و معرفی میراث فرهنگی ، معنوی و صنایع دستی مشارکت کند.

مصیب امیری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس نیز با اشاره به اینکه بیش از  یک هزار و ۴۰۰ بقعه متبرکه در این استان وجود دارد، بیان کرد: برخی از این بقاع مانند مسجد جامع نی‌ریز، مسجد جامع عتیق شیراز سابقه دیرینه‌ای دارند و مجموعه های تاریخی و فرهنگی آرامگاه سعدی، حافظیه، تخت جمشید و پاسارگاد جزء میراث‌های ملموس جهانی بوده که در فهرست میراث ناملموس نیز از ثبت ۶ تعزیه در استان فارس به عنوان میراث معنوی می‌توان نام برد.

انتهای پیام


٢٢:٤٧ - يکشنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٢٦١٩    /    تعداد نمایش : ٢٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 92053
 بازدید امروز : 617
 کل بازدید : 5594003
 بازدیدکنندگان آنلاين : 12
 زمان بازدید : 1/0764
تقویم