آخرین اخبار
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
باید تلاش کنیم تا حوزه علمیه به جایگاه علمی خود باز گردد .
مدیر حوزه علمیه استان فارس در دومین نشست مدیران مدارس علمیه شیراز و شورای عالی آموزش حوزه علمیه استان بیان کرد همه باید تلاش کنیم تا رتبه علمی استان به جایگاه اصلی خود باز گردد .
 ١٥:٤٠ - پنج شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
برخی مطبوعات با بیت المال مروج مبانی فرهنگی نظام سلطه اند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس با بیان اینکه رسانه ها باید در خدمت آرمان های انقلاب قرار گیرند، گفت: برای ما دردآور است برخی مطبوعات با استفاده از بیت المال، مروّج مبانی فرهنگی نظام سلطه باشند
 ١٥:٣٥ - پنج شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
پژوهش می تواند فضای نشاط مدرسه را تامین کند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس با بیان اینکه نباید فرایند آموزشی موجب غفلت طلاب از پژوهش شود، گفت: باید برای سطح مقدمات و سطح عالی هم چاره ای اندیشید تا پژوهش محور شوند، اولویت این سطوح باید پژوهش باشد، چراکه پژوهش می تواند فضای نشاط مدرسه را تامین کند.
 ١٣:٥٨ - چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
دشمن درصدد کوچک نمایی دستاوردهای انقلاب است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس با تأکید بر اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: برای عملی شدن بیانیه گام دوم انقلاب باید سال ها زحمت کشید و تلاش کرد؛ چراکه بیانیه گام دوم انقلاب نقطه عطفی از انقلاب است.
 ١٣:٥١ - چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
در گردهمایی مبلغین هجرت استان فارس مطرح شد:
تداوم نظام اسلامی ارتباط مستقیمی با مجلس خبرگان رهبری دارد
حوزه/ کارشناس مسائل فرهنگی با تاکید بر این که تداوم نظام اسلامی ارتباط مستقیمی با مجلس خبرگان رهبری دارد، اظهار کرد: شرح وظایف مجلس خبرگان رهبری فقط موضوع رهبری نیست، بلکه کل نظام اسلامی است.
 ١٠:١٧ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام والمسلمین منتظری:
روحانیون برای کاندیداها شیوه پدری را در پیش بگیرند
حوزه/ مدرس حوزه علمیه قم با بیان اینکه ما روحانیون در انتخابات باید به شیوه پدری عمل کنیم، اظهار کرد: نباید روحانیون پلی برای جناح ها باشد، بلکه باید ملاک ها را برای مردم تبیین کرد.
 ١٠:١٠ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده ولی فقیه فارس در گفتگو با «حوزه»:
حوزه های علمیه برای پیشرفت انقلاب فکر کنند و برنامه بدهند
حوزه/ امام جمعه شیراز با بیان اینکه آغاز چهل و دومین دهه فجر انقلاب نشانه ثبات و استمرار نظام جمهوری اسلامی است، گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم، مسائل فرهنگی، اقتصادی، تامین عدالت اجتماعی، پیشرفت های علمی و معنویت را مورد توجه قرار دادند، لذا همه آحاد جامعه به ویژه حوزه های علمیه و حوزویان باید به میدان بیایند و برای همه این جهات فکر کنند، برنامه بدهند.
 ١٠:٠٣ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تهذیب حوزه علمیه فارس :
سلسه جلسات رسم زندگی در شیراز برگزار می شود
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه استان فارس از برگزاری سلسله جلسات "رسم زندگی" ویژه طلاب شیرازی در حرم مطهر علی بن حمزه(ع) خبر داد.
 ٠٨:١٨ - سه شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
حوزه علمیه متکفل دفاع از ولایت فقیه و شورای نگهبان است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس کلام ولی فقیه را برای جامعه حجت دانست و گفت: باید خداوند را شکر کنیم که در دوران حاکمیت دین رشد پیدا کردیم، و در مرحله دوم جای شکر است که از ارکان نظام مقدس اسلامی دفاع می کنیم، همچنین باید نهی از منکر از مسئولانی که در بدنه نظام قرار دارند را مد نظر قرار دهیم تا مشکلاتی که وجود دارند برطرف شود.
 ٠٨:١٠ - سه شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
حوزه مسئول تأمین نیروی انسانی و محتوای مورد نیاز انقلاب و نظام است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس به وظایف حوزه در قبال انقلاب و نظام اشاره کرد و گفت: تولید محتوای مورد نیاز انقلاب، تامین نرم افزار های اداره جامعه دینی و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز نظام جزو وظایف حوزه علمیه است.
 ٠٨:٠١ - سه شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامام رضا علیه السلام : به خداوند خوشبين باش، زيرا هر که به خدا خوشبين باشد، خدا با گمان خـوش او همراه است، و هر که به رزق و روزى اندک خشنود باشد، خـداوند به کردار اندک او خشنود باشد ، و هر که به اندک از روزى حلال خشنود باشـد، بارش سبک و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. ( تحف العقول، ص449)
اخبار > دشمن درصدد کوچک نمایی دستاوردهای انقلاب است


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه فارس:

دشمن درصدد کوچک نمایی دستاوردهای انقلاب است

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام والمسلمین محمد استوار میمندی، در دهمین گردهمایی مبلغان هجرت استان فارس که در سالن دارالذکر حرم مهطر شاهچراغ(ع) برگزار شد، به بیان نکاتی پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و اظهار داشت: یکی از مباحثی که با آن روبرو هستیم موضوع بیانیه گام دوم انقلاب است که در آستانه یکمین سال صدور آن قرار داریم.

وی در ادامه اضافه کرد: آیت الله شب زنده دار پیرامون بیانیه گام دوم گفتند مقام معظم رهبری به ما فرموده اند؛ «من معمولا توصیه نمی کنم کسی روی آثار من را کار کند اما در رابطه با بیانیه گام دوم انقلاب این توصیه را داریم که اندیشمندان روی آن کار و تحلیل کنند، چرا که تدوین آن زمان زیادی برده است».

مدیر حوزه علمیه استان فارس با تأکید بر اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب، خاطرنشان کرد: برای عملی شدن بیانیه گام دوم انقلاب باید سال ها زحمت کشید و تلاش کرد، بیانیه گام دوم انقلاب نقطه عطفی از انقلاب است.

وی، ضمن تقسیم بندی مباحث بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: بیانیه گام دوم یک مقدمه کوتاه دارد که مقام معظم رهبری موقعیت های کنونی انقلاب اسلامی را بیان می کنند، این مقدمه بخش نخست بیانیه است، در بخش دوم این بیانیه رهبر معظم انقلاب نگاهی به ۴۰ ساله نخست دارند که مجموعه ای از نقاط ضعف و قوت را بیان می کنند، در همین بخش نیز دشمن به دنبال تاریک نمایی مطلق از فضای جامعه است.

استاد سطح عالی حوزه علمیه استان فارس ادامه داد: هنگامی که فضای رسانه ای دشمن را رصد می کنیم می بینیم که عده ای از داخل متأسفانه در زمین دشمن بازی می کنند و متوجه می شویم که دشمن به دنبال بزرگ کردن نقاط ضعف و کوچک کردن نقاط قوت است و در مقابل به دنبال آن است که یک بهشت برین از غرب و کشورهای تابع غرب نشان دهد.

وی ناامیدی مردم را مرحله سومی دانست که دشمن درصدد انجام آن بوده و ادامه داد: به همین دلیل است که مقام معظم رهبری با شناخت مسیری که دشمن ترسیم کرده، هفت برکت از برکات انقلاب را بیان می کند که جزء برکات شاخص است.

حجت الاسلام والمسلمین استوارمیمندی، حفظ تمامیت ارضی و امنیت، تقویت نگاه های معرفتی، مشارکت های مردمی در تعیین سرنوشت، ارتقاء شگفت آور بینش سیاسی مردم، افزایش چشمگیر اخلاق و معنویت در فضای عمومی جامعه، ایستادگی در برابر قلدران و زورگویان و تحقق عدالت اجتماعی را از جمله برکات شاخص انقلاب اسلامی دانست که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره کرده است.

وی همچنین هفت توصیه پایانی بیانیه گام دوم انقلاب را بیشتر وظایف طلاب و روحانیون دانست و بیان کرد: پژوهش، اخلاق و معنویت یکی از هفت توصیه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است که طلاب در برابر آن رسالت سنگینی بر عهده دارند و همین طور اقتصاد، مبارزه با فساد، عدالت، استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی و سبک زندگی دیگر توصیه های پایانی بیانیه هستند که ساعت ها می شود بر روی هر یک از این محورها کار کرد.


١٣:٥١ - چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٤١١٦٩٢    /    تعداد نمایش : ١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 71188
 بازدید امروز : 1979
 کل بازدید : 5208944
 بازدیدکنندگان آنلاين : 28
 زمان بازدید : 2/3712
تقویم