آخرین اخبار
مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه در جهرم:
طلاب برای فردای دشوارتر و پیچیده تر آماده شوند
حوزه/ مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه کشور گفت: شرایط آینده مانند گذشته نیست، بلکه پیچیده و دشوار تر از گذشته است و طلاب باید برای تحولات آینده آماده شوند.
 ١٢:١٨ - دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه در لارستان:
پرسش های جامعه صد برابر گذشته است/ طلاب آماده پاسخگویی باشند
حوزه/ مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه کشور نیاز جامعه را صد برابر بیشتر از گذشته دانست و گفت: شرایط فردا از امروز دشوار تر است، از این رو باید آمادگی طلاب بیشتر از گذشته باشد.
 ١٢:١٦ - دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور حجت الاسلام والمسلمین همتیان؛
دروس اخلاق در ۲۵ مدرسه علمیه استان فارس برگزار می شود
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه استان فارس از برگزاری ۲۵ درس اخلاق در مدارس علمیه استان فارس، با حضور قائم مقام معاونت تهذیب حوزه های علمیه کشور خبر داد.
 ١٢:١١ - دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسابقات شفاهی قرآن کریم ویژه طلاب در شیراز برگزار شد
معاون تهذیب حوزه علمیه استان فارس گفت: ۱۲۰ نفر از طلاب در دوره مسابقات قرآن کریم حاضر شده اند که از این تعداد ۷۰ نفر در مسابقات شفاهی و ما بقی در رشته کتبی شرکت کرده اند
 ١٢:٠٤ - دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه از مدرسه علمیه لامرد بازدید کرد
حوزه/ مسئول دبیر خانه شورای عالی حوزه های علمیه کشور از مدرسه علمیه لامرد بازدید کرد.
 ١٢:١٣ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست مدیر حوزه علمیه استان فارس با طلاب
نشست صمیمی مدیر حوزه علمیه استان فارس با طلاب ،اساتید، کادر مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام مرودشت
 ١٧:٤١ - دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین نبوی :
همه میخواهند که سعادت مند شوند من میگویم شما با این حجاب زهرایی و روحییه مذهبی و دینی اکنون سعادتمند هستید
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه کشور در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه امین فاطمه الزهرا علیها السلام متوسطه اول شیراز
 ١١:٤٦ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه :
دانش آموزان نوجوان نیازمند به یک راهنما و مشاور هستند .
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه کشور معلمان و کادر آموزشی دبیرستان دخترانه امین فاطمه الزهرا علیها السلام متوسطه اول شیراز نشست و جلسه ای برگزار کرد .
 ١٠:٣٩ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه
آشوبگران به دنبال براندازی نظام بودند
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های عملیه سراسر کشور به اغتشاشات اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: آشوبگران به دنبال براندازی نظام بودند، اما خداوند طبق گفته خود در قرآن کریم یاری کننده مومنان است.
 ٠٩:٤٣ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های علمیه سراسر کشور از مدارس علمیه تخریب شده در اغتشاشات اخیر استان فارس بازدید کرد.
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های علمیه سراسر کشور از مدارس علمیه تخریب شده در اغتشاشات اخیر استان فارس بازدید کرد.
 ١٦:٣٧ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامام رضا علیه السلام : به خداوند خوشبين باش، زيرا هر که به خدا خوشبين باشد، خدا با گمان خـوش او همراه است، و هر که به رزق و روزى اندک خشنود باشد، خـداوند به کردار اندک او خشنود باشد ، و هر که به اندک از روزى حلال خشنود باشـد، بارش سبک و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. ( تحف العقول، ص449)
اخبار > بیانیه گام دوم انقلاب منشور تمدنی است


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس :

بیانیه گام دوم انقلاب منشور تمدنی است

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام محمد استوار، عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر مدرسه علمیه لارستان، با اشاره به اینکه می توانیم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را به عنوان نقطه عطف در تاریخ انقلاب معرفی کنیم، اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب یک بیانیه ساده نیست، بلکه منشور تمدنی است.

وی با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب سند چشم انداز حرکت ملت به ویژه جوانان در ۴۰ سال دوم انقلاب است، اضافه کرد: آیت الله شب زنده دار از مقام معظم رهبری نقل می کردند که ایشان به ما فرمودند که من تاکید و توصیه ای ندارم که آثار و پیام من کار و منتشر شود، اما بر روی این بیانیه تاکید می کنم که کار کنید و من برای نوشتن این بیانیه بسیار وقت گذشته ام.

مدیر حوزه علمیه استان فارس ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب را می توانیم به سه بخش تقسیم کنیم، بخش نخست آن نگاه به مسیر ۴۰ ساله ای بود که در این مدت از ۵۷ تا ۹۷ پیموده ایم، ۴۰ سالی که سر شار از حوادث تلخ و شیرین برای ملت بود، البته هجمه های بسیاری نیز از سوی دشمن صورت گرفت.

وی در ادامه نگاه منصفانه در بخش نخست بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: همان طور که موفقیت های کشور در طول ۴۰ سال به قلم رهبر معظم انقلاب در آمده، نقاط آسیب نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین استوار ادامه داد: اگر نگاه منصفانه وجود نداشته باشد، نمی توانیم در فتنه ها به حقیقت برسیم.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی، امروز کشور رو به جلو و در مسیر پیشرفت و توسعه است، بیان کرد: امروز کشور ما به قطب پزشکی غرب آسیا تبدیل شده است.

مدیر حوزه علمیه استان فارس نگاه به ظرفیت های بالقوه کشور را دومین بخش بیانیه گام دوم انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: ایران به لحاظ ذخائر زیرزمینی و نیروی انسانی کشور ثروتمندی است.

وی تصریح کرد: مسئولان و جوانان باید ظرفیت های بالقوه کشور را به شکوفایی برسانند؛ توجه به این ظرفیت ها امید را به جامعه جوان  القاء می کند.

حجت الاسلام استوار در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: در دوران نهضت انقلاب اسلامی مردم شیعه و سنی به میدان آمدند تا با ندای حقانیت اسلام، نظامی را که طاغوت بود، سرنگون کرده و حاکمیت اسلام را محقق کنند. مرحله نخست با مجاهدت ها انجام شد، مرحله دوم تاسیس نظام اسلامی بود، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، اما انقلاب بدون نظام به سرنوشت مصر، تونس و لیبی دچار خواهد شد.

وی با ادامه این مطلب که مرحله سوم، مرحله تشکیل دولت اسلامی است، ادامه داد: دولت اسلامی به معنای این است که منظومه های مدیریت جامعه اسلامی هم از متن دین مطابق با توحید و معنویت استخراج شود؛ در دولت اسلامی باید متکفلان و متصدیان مسلمان باشند که الحمدلله است، اما این تنها کافی نیست، منظومه های اداری جامعه دینی شامل منظومه اقتصاد، بانک، نیرو های مسلح و منظومه های آموزشی و فرهنگی باید از متن دین استخراج شود.

مدیر حوزه علمیه استان فارس به مرحله چهارم اشاره کرد و ابراز داشت: جامعه سازی اسلامی چهارمین مرحله است و اگر دولت اسلامی شد جامعه نیز به طبع آن اسلامی خواهد شد، همچنین تمدن اسلامی نیز پنجمین مرحله است.

وی عنوان کرد: انقلاب هنوز به نقطه مطلوب خود نرسیده، اما راه آن نیز عقب گرد نیست، راه آن با اصلاح نقاط آسیب و مشکلات و با محوریت ولایت حرکت کردن است.

حجت الاسلام استوار میمندی توصیه های هفت گانه را سومین مرحله از بیانیه گام دوم انقلاب خواند و یادآور شد: این توصیه ها نیاز به مطالعه و عمل دارد، از این رو نباید بیانیه گام دوم انقلاب را دست کم گرفت، لذا طلاب و روحانیون بیانیه گام دوم انقلاب را در دستور کار خود قرار دهند، به دلیل اینکه نیاز به گفتمان سازی دارد.


١٠:٤٨ - چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٤٠٩٩٥١    /    تعداد نمایش : ٢٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 62226
 بازدید امروز : 10476
 کل بازدید : 4992931
 بازدیدکنندگان آنلاين : 38
 زمان بازدید : 2/6208
تقویم