آخرین اخبار
مدیر حوزه علمیه فارس:
آمریکا در ذهن برخی مسئولان کشور بت بزرگ است!
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس بابیان اینکه تا هنگامی‌که شکستن بت آمریکا در ذهن‌ها انجام نشود عده‌ای منجی کشور را مذاکره با آمریکا می‌دانند، گفت: مقام معظم رهبری مسیر را برای ما روشن کرده اند.
 ٠٨:٣٠ - پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک مدیر حوزه علمیه فارس به آیت الله اعرافی
حوزه/ به دنبال انتخاب مجدد آیت الله اعرافی به عنوان مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، مدیر حوزه علمیه فارس پیام تبریکی صادر کرد.
 ٠٨:٢٢ - پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس از بنیاد مهدویت بازدید کرد
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی از پروژه در حال تکمیل بنیاد مهدویت بازدید کرد.
 ٠٨:٢٦ - چهارشنبه ١١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یاداشت :
#حقوق_بشر_آمریکایی
 ٠٨:٠٢ - دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام والمسلمین استوار خبر داد:
برگزاری امتحانات مدارس علمیه استان فارس به صورت حضوری
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس از برگزاری امتحانات طلاب این استان به صورت حضوری خبر داد.
 ٠٨:١٢ - يکشنبه ١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تهدیدی که به فرصت تبدیل شد
مدیر حوزه علمیه فارس، کرونا را آنتی رنسانس جامعه دانست و گفت: کسانی که اهل بصیرت هستند واقعیت را دیدند و همچنین می گذریم از برخی افراد که چشم و گوش خود را بسته بودند.
 ٠٨:٠٩ - يکشنبه ١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
جلسه معاونین تبلیغ شهرستانهای استان فارس :
 ٠٧:٥٨ - شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
۱۰۰ درصد طلاب فارس در آموزش مجازی شرکت کردند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس گفت: در آموزش مجازی هم از پایه یک تا۱۰ آموزش غیر حضوری را از دهم اسفند انجام دادند و ۱۰۰ درصد این مدارس در آموزش مجازی حضور یافتند.
 ١٢:٣٤ - چهارشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ماموریت های مستاجران خانه ملت (۱۲)
وکلای ملت بیانیه گام دوم را بازخوانی کنند / نمایندگان ید واحده باشند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس یکی از رسالت های اصلی نمایندگان مجلس را نظارت بر حسن اجرای قوانین دانست و گفت: وکلای ملت برای انجام رسالت خود، بیانیه گام دوم را بازخوانی کنند.
 ١١:٣٧ - جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
مسئولان مسیر امام (ره) را با تبعیت از رهبر انقلاب دنبال کنند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس با بیان اینکه توقعی که از مسئولان می رود این است که مسیر حضرت امام(ره) را با تبعیت از رهبر معظم انقلاب دنبال کنند، گفت: عدالت اجتماعی یک اصل است که مسئولان باید آن را پیگیری کنند.
 ١٥:٣٩ - چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > بیانیه گام دوم انقلاب منشور تمدنی است


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس :

بیانیه گام دوم انقلاب منشور تمدنی است

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام محمد استوار، عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر مدرسه علمیه لارستان، با اشاره به اینکه می توانیم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را به عنوان نقطه عطف در تاریخ انقلاب معرفی کنیم، اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب یک بیانیه ساده نیست، بلکه منشور تمدنی است.

وی با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب سند چشم انداز حرکت ملت به ویژه جوانان در ۴۰ سال دوم انقلاب است، اضافه کرد: آیت الله شب زنده دار از مقام معظم رهبری نقل می کردند که ایشان به ما فرمودند که من تاکید و توصیه ای ندارم که آثار و پیام من کار و منتشر شود، اما بر روی این بیانیه تاکید می کنم که کار کنید و من برای نوشتن این بیانیه بسیار وقت گذشته ام.

مدیر حوزه علمیه استان فارس ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب را می توانیم به سه بخش تقسیم کنیم، بخش نخست آن نگاه به مسیر ۴۰ ساله ای بود که در این مدت از ۵۷ تا ۹۷ پیموده ایم، ۴۰ سالی که سر شار از حوادث تلخ و شیرین برای ملت بود، البته هجمه های بسیاری نیز از سوی دشمن صورت گرفت.

وی در ادامه نگاه منصفانه در بخش نخست بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: همان طور که موفقیت های کشور در طول ۴۰ سال به قلم رهبر معظم انقلاب در آمده، نقاط آسیب نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین استوار ادامه داد: اگر نگاه منصفانه وجود نداشته باشد، نمی توانیم در فتنه ها به حقیقت برسیم.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی، امروز کشور رو به جلو و در مسیر پیشرفت و توسعه است، بیان کرد: امروز کشور ما به قطب پزشکی غرب آسیا تبدیل شده است.

مدیر حوزه علمیه استان فارس نگاه به ظرفیت های بالقوه کشور را دومین بخش بیانیه گام دوم انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: ایران به لحاظ ذخائر زیرزمینی و نیروی انسانی کشور ثروتمندی است.

وی تصریح کرد: مسئولان و جوانان باید ظرفیت های بالقوه کشور را به شکوفایی برسانند؛ توجه به این ظرفیت ها امید را به جامعه جوان  القاء می کند.

حجت الاسلام استوار در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: در دوران نهضت انقلاب اسلامی مردم شیعه و سنی به میدان آمدند تا با ندای حقانیت اسلام، نظامی را که طاغوت بود، سرنگون کرده و حاکمیت اسلام را محقق کنند. مرحله نخست با مجاهدت ها انجام شد، مرحله دوم تاسیس نظام اسلامی بود، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، اما انقلاب بدون نظام به سرنوشت مصر، تونس و لیبی دچار خواهد شد.

وی با ادامه این مطلب که مرحله سوم، مرحله تشکیل دولت اسلامی است، ادامه داد: دولت اسلامی به معنای این است که منظومه های مدیریت جامعه اسلامی هم از متن دین مطابق با توحید و معنویت استخراج شود؛ در دولت اسلامی باید متکفلان و متصدیان مسلمان باشند که الحمدلله است، اما این تنها کافی نیست، منظومه های اداری جامعه دینی شامل منظومه اقتصاد، بانک، نیرو های مسلح و منظومه های آموزشی و فرهنگی باید از متن دین استخراج شود.

مدیر حوزه علمیه استان فارس به مرحله چهارم اشاره کرد و ابراز داشت: جامعه سازی اسلامی چهارمین مرحله است و اگر دولت اسلامی شد جامعه نیز به طبع آن اسلامی خواهد شد، همچنین تمدن اسلامی نیز پنجمین مرحله است.

وی عنوان کرد: انقلاب هنوز به نقطه مطلوب خود نرسیده، اما راه آن نیز عقب گرد نیست، راه آن با اصلاح نقاط آسیب و مشکلات و با محوریت ولایت حرکت کردن است.

حجت الاسلام استوار میمندی توصیه های هفت گانه را سومین مرحله از بیانیه گام دوم انقلاب خواند و یادآور شد: این توصیه ها نیاز به مطالعه و عمل دارد، از این رو نباید بیانیه گام دوم انقلاب را دست کم گرفت، لذا طلاب و روحانیون بیانیه گام دوم انقلاب را در دستور کار خود قرار دهند، به دلیل اینکه نیاز به گفتمان سازی دارد.


١٠:٤٨ - چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٤٠٩٩٥١    /    تعداد نمایش : ١٠٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 98479
 بازدید امروز : 2292
 کل بازدید : 5658564
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 1/7316
تقویم