آخرین اخبار
مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه در جهرم:
طلاب برای فردای دشوارتر و پیچیده تر آماده شوند
حوزه/ مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه کشور گفت: شرایط آینده مانند گذشته نیست، بلکه پیچیده و دشوار تر از گذشته است و طلاب باید برای تحولات آینده آماده شوند.
 ١٢:١٨ - دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه در لارستان:
پرسش های جامعه صد برابر گذشته است/ طلاب آماده پاسخگویی باشند
حوزه/ مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه کشور نیاز جامعه را صد برابر بیشتر از گذشته دانست و گفت: شرایط فردا از امروز دشوار تر است، از این رو باید آمادگی طلاب بیشتر از گذشته باشد.
 ١٢:١٦ - دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور حجت الاسلام والمسلمین همتیان؛
دروس اخلاق در ۲۵ مدرسه علمیه استان فارس برگزار می شود
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه استان فارس از برگزاری ۲۵ درس اخلاق در مدارس علمیه استان فارس، با حضور قائم مقام معاونت تهذیب حوزه های علمیه کشور خبر داد.
 ١٢:١١ - دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسابقات شفاهی قرآن کریم ویژه طلاب در شیراز برگزار شد
معاون تهذیب حوزه علمیه استان فارس گفت: ۱۲۰ نفر از طلاب در دوره مسابقات قرآن کریم حاضر شده اند که از این تعداد ۷۰ نفر در مسابقات شفاهی و ما بقی در رشته کتبی شرکت کرده اند
 ١٢:٠٤ - دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه از مدرسه علمیه لامرد بازدید کرد
حوزه/ مسئول دبیر خانه شورای عالی حوزه های علمیه کشور از مدرسه علمیه لامرد بازدید کرد.
 ١٢:١٣ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست مدیر حوزه علمیه استان فارس با طلاب
نشست صمیمی مدیر حوزه علمیه استان فارس با طلاب ،اساتید، کادر مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام مرودشت
 ١٧:٤١ - دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین نبوی :
همه میخواهند که سعادت مند شوند من میگویم شما با این حجاب زهرایی و روحییه مذهبی و دینی اکنون سعادتمند هستید
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه کشور در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه امین فاطمه الزهرا علیها السلام متوسطه اول شیراز
 ١١:٤٦ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه :
دانش آموزان نوجوان نیازمند به یک راهنما و مشاور هستند .
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه کشور معلمان و کادر آموزشی دبیرستان دخترانه امین فاطمه الزهرا علیها السلام متوسطه اول شیراز نشست و جلسه ای برگزار کرد .
 ١٠:٣٩ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه
آشوبگران به دنبال براندازی نظام بودند
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های عملیه سراسر کشور به اغتشاشات اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: آشوبگران به دنبال براندازی نظام بودند، اما خداوند طبق گفته خود در قرآن کریم یاری کننده مومنان است.
 ٠٩:٤٣ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های علمیه سراسر کشور از مدارس علمیه تخریب شده در اغتشاشات اخیر استان فارس بازدید کرد.
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه های علمیه سراسر کشور از مدارس علمیه تخریب شده در اغتشاشات اخیر استان فارس بازدید کرد.
 ١٦:٣٧ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامام رضا علیه السلام : به خداوند خوشبين باش، زيرا هر که به خدا خوشبين باشد، خدا با گمان خـوش او همراه است، و هر که به رزق و روزى اندک خشنود باشد، خـداوند به کردار اندک او خشنود باشد ، و هر که به اندک از روزى حلال خشنود باشـد، بارش سبک و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. ( تحف العقول، ص449)
اخبار > شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس استان تشکیل می شود


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس :

شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس استان تشکیل می شود

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت‌الاسلام‌ محمد استوار میمندی، پیش از ظهر امروز در جلسه ای با سلیمان مهدوی، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر فارس که در مدیریت حوزه استان برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش‌های دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: اگر فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در بین جامعه دینی فراموش شود، اشرار بر مردم مسلط خواهند شد.

مدیر حوزه علمیه استان فارس بابیان اینکه فریضه امربه‌معروف در بین مؤمنان مهجور است، اضافه کرد: اگر مؤمنان شیراز به این فریضه عمل می‌کردند امروز شاهد برخی مسائل نبودیم.

وی با تأکید بر اینکه حوزه‌های علمیه در رابطه با ایفای نقش امربه‌معروف و نهی از منکر حق کوتاهی ندارند، عنوان کرد: شکل و مدل ایفای نقش حوزه‌های علمیه در فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر باید موردتوجه و بررسی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام‌ استوار میمندی با اشاره به اینکه حوزه علمیه می‌تواند در دو محور پیرامون امربه‌معروف و نهی از منکر ایفای نقش کند، خاطرنشان کرد: محور نخست پشتیبانی محتوایی از امربه‌معروف و نهی از منکر است، چراکه این فریضه دارای شرایط و آدابی بوده که باید آن را از متن دین بیرون کشید.

وی ادامه داد: بخشی از فعالیت‌ها پیرامون امربه‌معروف و نهی از منکر فوق تخصصی و مربوط به درس خارج است، که روایات و آیات در این موضوع دیده می‌شود، بخش دیگر نیز مباحث آموزش به ضابطین است؛ ضابطین نیازمند آموزش‌های علمی هستند که بخشی از آن مهارتی و بخش دیگری علمی است.

مدیر حوزه علمیه فارس با ادامه این مطلب که مصادیق معروف و منکر باید شناخته شود، بیان داشت: آموزش‌ها از عهده حوزه برمی‌آید و آنان را می‌تواند به‌عنوان نیرو به ستاد مرکز معرفی کند، چراکه نیاز است حوزه به کمک این بخش بیاید.

وی، محور دوم ایفای نقش حوزه علمیه در فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر را موضوع عملیاتی کردن امربه‌معروف و نهی از منکر دانست و ابراز کرد: این مباحث دو رویکرد اجتماعی دارد که طلاب باید توجیه شوند و آموزش ببیند تا رسالت خود را انجام دهند، و رویکرد دوم رویکرد داخل حوزه است.

حجت‌الاسلام‌ استوار میمندی در پایان با اشاره به اینکه بی‌تفاوتی در امربه‌معروف و نهی از منکر سم است، افزود: شورای امربه‌معروف می‌تواند به کمک تهذیب بیاید و مصداق معروف را برای طلاب در حال تحصیل مشخص کند، همچنین به دلیل اهمیت این موضع شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس تشکیل خواهد شد.

امربه‌معروف مانند چراغ است

سلیمان مهدوی، دبیر شورای امر به معروف فارس نیز در این جلسه با اشاره به اینکه حوزه علمیه می‌تواند در کارهای آموزشی و علمی کمک شایانی به ستاد کند، اظهار داشت: اعتقاد ما بر این است که شورای امربه‌معروف باید در تمام مدارس علمیه راه‌اندازی شود.

وی در ادامه بابیان اینکه تاکنون معاون تهذیب به‌عنوان دبیر و مدیر مدرسه به‌عنوان رئیس شورا شناخته‌ می شود، اضافه کرد: امربه‌معروف مانند چراغ است و نور آن تمام جامعه را می‌گیرد.

دبیر شورای امر به معروف فارس در پایان خاطرنشان کرد: هزار و 300 نفر در دو سال گذشته آموزش نحوه تذکر لسانی را گذرانده اند.


١٠:٤١ - چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٤٠٩٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 62219
 بازدید امروز : 10186
 کل بازدید : 4992641
 بازدیدکنندگان آنلاين : 29
 زمان بازدید : 3/1513
تقویم