آخرین اخبار
مدیر حوزه علمیه فارس:
آمریکا در ذهن برخی مسئولان کشور بت بزرگ است!
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس بابیان اینکه تا هنگامی‌که شکستن بت آمریکا در ذهن‌ها انجام نشود عده‌ای منجی کشور را مذاکره با آمریکا می‌دانند، گفت: مقام معظم رهبری مسیر را برای ما روشن کرده اند.
 ٠٨:٣٠ - پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تبریک مدیر حوزه علمیه فارس به آیت الله اعرافی
حوزه/ به دنبال انتخاب مجدد آیت الله اعرافی به عنوان مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، مدیر حوزه علمیه فارس پیام تبریکی صادر کرد.
 ٠٨:٢٢ - پنج شنبه ١٢ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس از بنیاد مهدویت بازدید کرد
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی از پروژه در حال تکمیل بنیاد مهدویت بازدید کرد.
 ٠٨:٢٦ - چهارشنبه ١١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
یاداشت :
#حقوق_بشر_آمریکایی
 ٠٨:٠٢ - دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام والمسلمین استوار خبر داد:
برگزاری امتحانات مدارس علمیه استان فارس به صورت حضوری
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس از برگزاری امتحانات طلاب این استان به صورت حضوری خبر داد.
 ٠٨:١٢ - يکشنبه ١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تهدیدی که به فرصت تبدیل شد
مدیر حوزه علمیه فارس، کرونا را آنتی رنسانس جامعه دانست و گفت: کسانی که اهل بصیرت هستند واقعیت را دیدند و همچنین می گذریم از برخی افراد که چشم و گوش خود را بسته بودند.
 ٠٨:٠٩ - يکشنبه ١ تير ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
جلسه معاونین تبلیغ شهرستانهای استان فارس :
 ٠٧:٥٨ - شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
۱۰۰ درصد طلاب فارس در آموزش مجازی شرکت کردند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس گفت: در آموزش مجازی هم از پایه یک تا۱۰ آموزش غیر حضوری را از دهم اسفند انجام دادند و ۱۰۰ درصد این مدارس در آموزش مجازی حضور یافتند.
 ١٢:٣٤ - چهارشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ماموریت های مستاجران خانه ملت (۱۲)
وکلای ملت بیانیه گام دوم را بازخوانی کنند / نمایندگان ید واحده باشند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس یکی از رسالت های اصلی نمایندگان مجلس را نظارت بر حسن اجرای قوانین دانست و گفت: وکلای ملت برای انجام رسالت خود، بیانیه گام دوم را بازخوانی کنند.
 ١١:٣٧ - جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
مسئولان مسیر امام (ره) را با تبعیت از رهبر انقلاب دنبال کنند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس با بیان اینکه توقعی که از مسئولان می رود این است که مسیر حضرت امام(ره) را با تبعیت از رهبر معظم انقلاب دنبال کنند، گفت: عدالت اجتماعی یک اصل است که مسئولان باید آن را پیگیری کنند.
 ١٥:٣٩ - چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس استان تشکیل می شود


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس :

شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس استان تشکیل می شود

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت‌الاسلام‌ محمد استوار میمندی، پیش از ظهر امروز در جلسه ای با سلیمان مهدوی، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر فارس که در مدیریت حوزه استان برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش‌های دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: اگر فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در بین جامعه دینی فراموش شود، اشرار بر مردم مسلط خواهند شد.

مدیر حوزه علمیه استان فارس بابیان اینکه فریضه امربه‌معروف در بین مؤمنان مهجور است، اضافه کرد: اگر مؤمنان شیراز به این فریضه عمل می‌کردند امروز شاهد برخی مسائل نبودیم.

وی با تأکید بر اینکه حوزه‌های علمیه در رابطه با ایفای نقش امربه‌معروف و نهی از منکر حق کوتاهی ندارند، عنوان کرد: شکل و مدل ایفای نقش حوزه‌های علمیه در فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر باید موردتوجه و بررسی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام‌ استوار میمندی با اشاره به اینکه حوزه علمیه می‌تواند در دو محور پیرامون امربه‌معروف و نهی از منکر ایفای نقش کند، خاطرنشان کرد: محور نخست پشتیبانی محتوایی از امربه‌معروف و نهی از منکر است، چراکه این فریضه دارای شرایط و آدابی بوده که باید آن را از متن دین بیرون کشید.

وی ادامه داد: بخشی از فعالیت‌ها پیرامون امربه‌معروف و نهی از منکر فوق تخصصی و مربوط به درس خارج است، که روایات و آیات در این موضوع دیده می‌شود، بخش دیگر نیز مباحث آموزش به ضابطین است؛ ضابطین نیازمند آموزش‌های علمی هستند که بخشی از آن مهارتی و بخش دیگری علمی است.

مدیر حوزه علمیه فارس با ادامه این مطلب که مصادیق معروف و منکر باید شناخته شود، بیان داشت: آموزش‌ها از عهده حوزه برمی‌آید و آنان را می‌تواند به‌عنوان نیرو به ستاد مرکز معرفی کند، چراکه نیاز است حوزه به کمک این بخش بیاید.

وی، محور دوم ایفای نقش حوزه علمیه در فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر را موضوع عملیاتی کردن امربه‌معروف و نهی از منکر دانست و ابراز کرد: این مباحث دو رویکرد اجتماعی دارد که طلاب باید توجیه شوند و آموزش ببیند تا رسالت خود را انجام دهند، و رویکرد دوم رویکرد داخل حوزه است.

حجت‌الاسلام‌ استوار میمندی در پایان با اشاره به اینکه بی‌تفاوتی در امربه‌معروف و نهی از منکر سم است، افزود: شورای امربه‌معروف می‌تواند به کمک تهذیب بیاید و مصداق معروف را برای طلاب در حال تحصیل مشخص کند، همچنین به دلیل اهمیت این موضع شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس تشکیل خواهد شد.

امربه‌معروف مانند چراغ است

سلیمان مهدوی، دبیر شورای امر به معروف فارس نیز در این جلسه با اشاره به اینکه حوزه علمیه می‌تواند در کارهای آموزشی و علمی کمک شایانی به ستاد کند، اظهار داشت: اعتقاد ما بر این است که شورای امربه‌معروف باید در تمام مدارس علمیه راه‌اندازی شود.

وی در ادامه بابیان اینکه تاکنون معاون تهذیب به‌عنوان دبیر و مدیر مدرسه به‌عنوان رئیس شورا شناخته‌ می شود، اضافه کرد: امربه‌معروف مانند چراغ است و نور آن تمام جامعه را می‌گیرد.

دبیر شورای امر به معروف فارس در پایان خاطرنشان کرد: هزار و 300 نفر در دو سال گذشته آموزش نحوه تذکر لسانی را گذرانده اند.


١٠:٤١ - چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٤٠٩٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٩٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 98426
 بازدید امروز : 2080
 کل بازدید : 5658352
 بازدیدکنندگان آنلاين : 22
 زمان بازدید : 1/4352
تقویم