آخرین اخبار
پیام تسلیت آیت الله اعرافی به مناسبت درگذشت سرپرست معاونت آموزش حوزه علمیه استان فارس
آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در پیامی درگذشت حجت الاسلام سید هادی صادقی نژادسرپرست معاونت آموزش حوزه علمیه استان فارس را تسلیت گفت :
 ٠٨:١٠ - شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون اموزش حوزه علمیه فلرس در « کربلا» در گذشت
پیام تسلیت مدیر حوزه علمیه استان فارس
پیام تسلیت مرکز مدیریت حوزه علمیه فارس به مناسبت عروج معاون آموزش حوزه علمیه استان فارس
 ٠٧:٥١ - شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون آموزش حوزه علمیه استان فارس در مسیر پیاده روی کربلا دار فانی را وداع گفت
به گزارش خبر گزاری حوزه ، حجت الاسلام سید هادی صادقی نژآد معاون آموزش حوزه علمیه استان فارس ، شامگاه جمعه در کربلا ، شهر عشق و دلدادگیدار فانی را وداع گفت و به دیار باقی شتافت .
 ٠٧:٢١ - شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرحوزه علمیه استان فارس :
حوزه های علمیه بزرگترین سنگر دفاع از مرز های اعتقادی اند
مدیر حوزه علمیه استان فارس، حوزه های علمیه را بزرگترین سنگر برای دفاع از مرز های اعتقادی دانست و گفت: امروز دیگر فقط ناصبی ها علیه اسلام کار نمی کنند، بلکه دشمنان دیگری نیز وجود دارد که کمر به نابودی اسلام بسته اند.
 ١٢:٣١ - چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر سابق حوزه علمیه استان فارس:
هدایت گری جامعه بر عهده روحانیت است
استاد حوزه، هدایت گر بودن را یکی از مسائل مهم بر شمرد که مدیران مدارس علمیه و اساتید آن را بر عهده دارند، گفت: آیا این امر در پزشکی و مهندسی هم وجود دارد، جز رحمت خدا هیچ چیز نمی تواند پاسخ گوی این حرکت باشد.
 ١٢:٢٩ - چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٧:٢٣ - چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرحوزه علمیه استان فارس :
لزوم سیاستگذاری واحد برای اداره مساجد
 ٠٧:١٥ - چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٣:٣٦ - شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
سرکشی و سخنرانی در جمع طلاب مدرسه علمیه منصوریه شیراز توسط حجت الاسلام والمسلمین استوارمیمندی
مدیر حوزه علمیه استان فارس، افت انگیزه ای طلاب را آسیب زا دانست و گفت: مدیران مدارس باید به نحوی برنامه ریزی کنند که مدام انگیزه طلاب تقویت شود.
 ١٣:٠٩ - چهارشنبه ١٠ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٠١ - دوشنبه ٨ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساهر كس خود رأى شد به هلاكت رسيد، و هر كس با ديگران مشورت كرد، در عقل هاى آنان شريك شد. به بازماندگان ديگران نيكى كنيد، تا حرمت بازماندگان شما را نگاه دارند. دوست (در حقیقت)دوست نيست؛ مگر آنكه حقوق برادرش را در سه جايگاه حفظ کند: در روزگار گرفتارى، آن هنگام كه حضور ندارد، و پس از مرگ.
اخبار > حوزه های علمیه در دوران قحطی مالی و بودجه ای به سر می برند


  چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام مدیر حوزه های علمیه در امور استان ها :

حوزه های علمیه در دوران قحطی مالی و بودجه ای به سر می برند

به گزارش مدیریت حوزه علمیه استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله غفوری، پیش از ظهر روز شنبه مورخ 30 شهریور 98 در جلسه تودیع و معارفه مدیر مدیر حوزه علمیه استان فارس که در مسجد شهدا شیراز برگزار شد، با اشاره به اینکه این ایام یادآور آغاز جنگ تحمیلی است، اظهار داشت: یاد و خاطره شهدای روحانیت و تمام شهدا را گرامی می داریم.

وی در ادامه شرایط مالی و بودجه حوزه های علمیه را مورد توجه قرار داد و افزود: طی 40 سال گذشته از نظر شرایط مالی و بودجه ای سخت ترین شرایط بر حوزه ها گذشت و در واقع اکنون در دوران قحطی مطلق به سر می بریم.

قائم مقام حوزه های علمیه کشور در امور استان ها در ادامه با اشاره به شرایط اقتصادی حوزه ها، تصریح کرد: در لایحه امسال بودجه پیشنهادی، یک سوم آن در پیشنهاد دولت کم شد، که البته مجلس اضافه کرد، بنابراین شرایط مالی که پیش آمد شرایط استثنایی و بسیار دشوار بود.  تکلیف حوزه و مدیریت در این مدت چه بوده است، برای پرداخت همین حداقلی اساتید و کادر ناچار به قرض شدیم.

وی با اشاره به اینکه مجموعه مرکز مدیریت با روحیه جهادی وارد کار شده است، عنوان کرد: با این شرایط تا کنون حدود 500 برنامه و طرح تولید شده است؛ امروز مرکز مدیریت حوزه علمیه در قله ای ایستاده است که می تواند ادعا کند هر مطلبی که متوجه حوزه است را با کار کارشناسی پاسخ خواهد داد.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری اضافه کرد: اگر موقوفات حوزه ای در مدار قرار گیرد، مشکلات برطرف خواهد شد؛ 190 هزار موقوفه حوزه ای شناسایی شده اما هنوز در مدار قرار نگرفته است.

وی به برگزاری کرسی دروس فقه در قم و استان ها اشاره کرد و بیان داشت: امروز 30 کرسی درس فقه معاصر  به ضمیمه گروه های علمی که همراه این دورس تشکیل شده در قم دایر است و برای اینکه این مباحث بسیار پخته  برگزار شود، در استان ها نیز دروس خارج فقه و اصول تقویت می شود ، امروز 31 کرسی در استان ها در حال برگزاری است.

قائم مقام حوزه های علمیه کشور در امور استان ها با اشاره به وظایف طلاب و روحانیون و آینده شغلی آنان، ابراز کرد: وظیفه حوزه و روحانیت که در مسیر انبیا قدم گذاشته اند همان وظیفه هدایت گری سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است و 200 کارویژه در عرصه های مختلف تعریف شده که حدود 50 مسیر آن بسیار پر جمعیت است.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری حوزه علمیه استان فارس را یکی از سه حوزه بزرگ تحت اشراف مرکز مدیریت حوزه دانست و تصریح کرد: سه حوزه تهران، فارس و خوزستان بزرگترین حوزه های تحت اشراف مرکز مدیریت حوزه های علمیه هستند.


٠٦:٢٩ - يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٤٠٩١٢١    /    تعداد نمایش : ٣٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 55995
 بازدید امروز : 1683
 کل بازدید : 4794733
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 1/9968
تقویم