آخرین اخبار
 ١١:٤٦ - پنج شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:٥٩ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:١٥ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:١٥ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٤٩ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون پرورشی آموزش‌وپرورش استان فارس:
طرح‌های اجرانشده سند تحول بنیادین نیاز به یاری روحانیت دارد
معاون پرورشی آموزش‌وپرورش استان فارس محور همه کارها و فعالیت‌ها را تربیت دانست و گفت: در بسیاری از طرح‌هایی که در سند وجود دارد و اجرانشده به علما نیازمند هستیم، بخش‌هایی از سند تحول بنیادی که رویکردهای مذهبی دارد، شاید نیاز به این باشد علمایی که با آموزش‌وپرورش در ارتباط هستند گره‌هایی باز نشده در این سند را باز کنند، در تقویت حضور دانش‌آموزان در نماز مانده‌ایم.
 ١٣:٤٨ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
مبلّغ چشم‌داشتی به دست هیچ فردی ندارد
مدیر حوزه علمیه استان فارس طرف معامله انسان را مالک یوم‌الدین دانست و گفت: دنیای طلبگی نظر به دنیای دون ندارد، ازاین‌رو مبلّغ هیچ‌وقت چشم‌داشت به دست فردی ندارد.
 ١٣:٤٦ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش شیراز:
برگزاری دوره های آموزشی به واسطه شرایط اقتصادی موجود دشوار است
مسئول دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش شیراز بابیان اینکه برگزاری دوره آموزشی به خاطر مسائلی که در کشور وجود دارد دشوار است، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی بودجه‌هایی را می‌طلبد که وجود ندارد، بودجه‌هایی را با سختی تخصیص داده‌اند تا دوره آموزشی برگزار شود.
 ١٣:٤٣ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٢:٣٠ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٧:٤٧ - شنبه ١٢ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساهر كس خود رأى شد به هلاكت رسيد، و هر كس با ديگران مشورت كرد، در عقل هاى آنان شريك شد. به بازماندگان ديگران نيكى كنيد، تا حرمت بازماندگان شما را نگاه دارند. دوست (در حقیقت)دوست نيست؛ مگر آنكه حقوق برادرش را در سه جايگاه حفظ کند: در روزگار گرفتارى، آن هنگام كه حضور ندارد، و پس از مرگ.
اخبار > برگزاری گردهمایی روحانیون و طلاب شیراز با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری گردهمایی روحانیون و طلاب شیراز با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش مدیریت حوزه علمیه استان فارس، گردهمایی روحانیون و طلاب شیراز با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی  صبح روز دوشنبه مورخ 20 اسفند 97 در شبستان مسجد شهدای شیراز با سخنرانی حضرت آیت الله دژکام، نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه معزز شیراز برگزار گردید.

در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی، مدیر حوزه علمیه استان فارس با اشاره به ویژگی های علمای شیعه، اظهار داشت: مرزبانی از جمله ویژگی های مهم علما است.

وی با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی و رهنمود های مقام معظم رهبری در اوج تکامل چهل ساله انقلاب به سر می بریم، افزود: روحانیون در به ثمر رسیدن انقلاب نقش داشته اند و در ادامه این انقلاب نیز نقش های مهم خود را ایفا خواهند کرد.

 

سپس آیت الله لطف الله دژکام، دلایل اجتماع روحانیون را  مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: روح حاکم بر این بیانیه، آیات قرآن کریم و احادیث معصومین(ع) است، و یکی از فعالیت های مطلوبی که حوزویان می توانند انجام دهند این است که پشتیبانی آیات قرآن و سخن معصومین را برجسته کنیم.

وی با بیان اینکه فرصت های تبلیغی برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب مناسب است، عنوان کرد: باید مردم را طبق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به وظایف خود آشنا کرد، همچنین از چند ماه اخیر به ذهن برخی از دوستان آمد که در ماه شعبان به دلیل اینکه هم ماه میلاد امام زمان(عج) است و هم اینکه سالگرد وفات آیت الله ایمانی است، همایشی تحت عنوان "حوزه انقلابی، حوزه منتظر" برگزار شود.

وی تاکید کرد: انقلاب و حوزه از هم گسسته نمی شوند، به همین دلیل در صدد برگزاری این همایش با عنوان «حوزه انقلابی، حوزه منتظر» هستیم؛ در این همایش می توانیم پویا نمایی، پرده خوانی، و ارائه مقاله نیز داشته باشیم.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه ضرورت دارد تا نقش آفرینی و وضع حوزه علمیه را در زمان انقلاب و پیش از آن بررسی کنیم، بیان داشت: اکنون اگر می خواهیم نقش آفرین باشیم باید از گذشتگان و اراده های علمای قدیم اطلاع داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید بزرگانی که در انقلاب حضور داشته و زحمت کشیده اند شناخته شوند، اضافه کرد: تبیین چهل ساله انقلاب اسلامی و مقایسه آن را باید به نحو مطلوبی انجام دهیم.

نماینده ولی فقیه در فارس به تفاوت چالش های دیروز و امروز انقلاب اسلامی با مستکبران اشاره و تصریح کرد: یکی از ویژگی های بیانیه گام دوم انقلاب خطابه ای نبودن مسائل است؛ روحانیون نیز باید به برهانی سخن گفتن بپردازند.

آیت الله دژکام عنوان کرد: باید دفاع از انقلاب به سبکی که مقام معظم رهبری بیان کرده اند، تنظیم شود و از خطابه ای بودن خارج کنیم، چراکه این گونه سخن گفتن  دیگر پاسخگو نخواهد بود.

وی به توصیه های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: اگر هدایت گری انقلاب از دست روحانیت خارج شود، تجدید نظر خواهد شد از این رو حوزه باید نقش خود را به عنوان جلودار انقلاب ایفا کند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه دانش های حوزوی باید متناسب با نیاز های امروز تدوین شود، تصریح کرد: بشریت به اصول و فقه شیخ انصاری ها نیاز دارد، به شرطی این که بدانیم پاسخ چه نیازهایی را می خواهد بدهد.

 


٠٦:٥٤ - سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٤٠٦١٠٨    /    تعداد نمایش : ٨٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 49716
 بازدید امروز : 3240
 کل بازدید : 4586387
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 2/2620
تقویم