آخرین اخبار
 ١١:٤٦ - پنج شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:٥٩ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:١٥ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:١٥ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٤٩ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون پرورشی آموزش‌وپرورش استان فارس:
طرح‌های اجرانشده سند تحول بنیادین نیاز به یاری روحانیت دارد
معاون پرورشی آموزش‌وپرورش استان فارس محور همه کارها و فعالیت‌ها را تربیت دانست و گفت: در بسیاری از طرح‌هایی که در سند وجود دارد و اجرانشده به علما نیازمند هستیم، بخش‌هایی از سند تحول بنیادی که رویکردهای مذهبی دارد، شاید نیاز به این باشد علمایی که با آموزش‌وپرورش در ارتباط هستند گره‌هایی باز نشده در این سند را باز کنند، در تقویت حضور دانش‌آموزان در نماز مانده‌ایم.
 ١٣:٤٨ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
مبلّغ چشم‌داشتی به دست هیچ فردی ندارد
مدیر حوزه علمیه استان فارس طرف معامله انسان را مالک یوم‌الدین دانست و گفت: دنیای طلبگی نظر به دنیای دون ندارد، ازاین‌رو مبلّغ هیچ‌وقت چشم‌داشت به دست فردی ندارد.
 ١٣:٤٦ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش شیراز:
برگزاری دوره های آموزشی به واسطه شرایط اقتصادی موجود دشوار است
مسئول دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش شیراز بابیان اینکه برگزاری دوره آموزشی به خاطر مسائلی که در کشور وجود دارد دشوار است، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی بودجه‌هایی را می‌طلبد که وجود ندارد، بودجه‌هایی را با سختی تخصیص داده‌اند تا دوره آموزشی برگزار شود.
 ١٣:٤٣ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٢:٣٠ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٧:٤٧ - شنبه ١٢ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساهر كس خود رأى شد به هلاكت رسيد، و هر كس با ديگران مشورت كرد، در عقل هاى آنان شريك شد. به بازماندگان ديگران نيكى كنيد، تا حرمت بازماندگان شما را نگاه دارند. دوست (در حقیقت)دوست نيست؛ مگر آنكه حقوق برادرش را در سه جايگاه حفظ کند: در روزگار گرفتارى، آن هنگام كه حضور ندارد، و پس از مرگ.
اخبار > از تاکید بر نخبه پذیری تا بررسی مشکلات بودجه ای حوزه های علمیه


  چاپ        ارسال به دوست

در اجلاسیه مدیران مدارس علمیه فارس مطرح شد:

از تاکید بر نخبه پذیری تا بررسی مشکلات بودجه ای حوزه های علمیه

به گزارش مدیریت حوزه علمیه استان فارس، اجلاسیه مدیران مدارس علمیه سطح استان فارس، روز پنج شنبه مورخ 27 دی 97 با حضور حجت الاسلام والمسلمین زمانی، معاون دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه کشور، در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام اسد الله پرهیز، مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) مرودشت اظهار داشت: برای رشد بالندگی حوزه برای الزامی کردن پیشنهادات باید وضع قانون و تربیت کادر که توان اجرای منویات را داشته باشد.
همچنین حجت الاسلام زارع معاون تهذیب مدرسه علمیه محمدیه(ص) شیراز به مشکلات بودجه حوزه اشاره و تصریح کرد: باید پیرامون این موضوع مدیریت حوزه استان، مسئولین اداری استان را دعوت و پیگیری کند.
حجت الاسلام نصری استاد حوزه، اصلاح فرآیند و تربیت مدارس را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: ۹۸ درصد متدینین جامعه وارد سپاه و دو درصد وارد حوزه می شوند چراکه حقوق و مزایا حوزه کمتر از سپاه است.
وی به پذیرش حوزه ها اشاره و تصریح کرد: پذیرش حوزه از سوم راهنمایی کار مطلوبی است چرا که می توان شاکله اعتقادی آنان را درست کرد.
همچنین حجت الاسلام اسلامی نسب استاد حوزه در این جلسه خاطرنشان کرد: پذیرش افراد با معدل مطلوب و جذب نخبه بدون گزینش در دستور کار قرار گیرد.
وی ابراز کرد: اجرای برنامه های بیش از ظرفیت ممکن است دچار آسیب شود، همچنین مشکل بودجه مانع اجرای بسیاری از برنامه ها می شود.
حجت الاسلام بهرامی نسب، معاون تعلیم و تربیت سپاه فجر استان فارس عنوان کرد: در بسیج و حلقات صالحین به صورت کیفی از ظرفیت دو هزار بسیجی استفاده می کنیم.
وی به جذب طلاب نخبه اشاره و تصریح کرد: طرحی در این خصوص در مرحله اجرا است که می تواند در نخبه پذیری طلاب در بخش آموزش کمک کند.
حجت الاسلام عقیل شفیعی، مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) نی ریز به موضوع مطالعه اجباری اشاره و ابراز کرد: ایجاد نیاز مطالعه از طریق امتحانات هفتگی برای طلاب می تواند در این بخش موفق تر عمل کند.
وی افزود: برگزاری کلاس های روزانه فن خطابه، خوشنویسی، روش مداحی و دیگر کلاس ها می تواند در توانمند سازی طلاب در عرصه های مختلف کمک کند.
حجت الاسلام یوسفی، استاد مدرسه علمیه امام عصر(عج) شیراز تاکید کرد: برای باور طلاب به نیاز داشتن دروس برنامه ریزی کرد.
حجت الاسلام رضایی، مدیر مدرسه علمیه امام علی بن ابیطالب (ع) علامرودشت در این جلسه با اشاره به اینکه مدارس جنوب استان به ویژه مدرسه علامرودشت میان شهرستان های سنی نشین با امکانات بسیار بالا از سوی شیخ نشینان حوزه خلیج فارس واقع شده است، خاطرنشان کرد: برای مدارس علمیه باید برنامه ریزی های کلانی از جمله بودجه صورت گیرد.
وی به ایجاد منابع پایدار به ویژه بودجه ای اشاره و عنوان کرد: بیشتر مشکلات مدارس امکانات مالی است که اگر برطرف شود بسیاری از مشکلات از جمله دعوت از اساتید را برطرف می کند.

در بخش پایانی این اجلاسیه، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن زمانی، مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه کشور بیان کرد: تبادل اندیشه و گفتمان یکی از راه های بسیار مطلوب است.

وی به مشکلات بودجه ای اشاره و تاکید  و کرد: بودجه های علمیه کاسته شده که شاید این مطلب مدارس علمیه را به سوی مردمی شدن و منابع پایدار سوق دهد.

مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه کشور ابراز کرد: روحانیون باید در همه مراکز و نهادها حضور پیدا کنند؛ تاکنون توانسته ای دو هزار مدرسه را از آموزش پرورش به عنوان مدرسه امین بگیریم که قطعا بر روی این موارد کار شده است.

وی ادامه داد: با ۷۰ مراکز و نهادها تفاهم نامه امضا شده که می توانیم با حضوری موفق بسیاری از فعالیت ها را اجرا کنیم و از ظرفیت ها استفاده کرد.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی بیان کرد: کادر سازی علمی و دینی برای تربیت نهادهای نظام جزو رسالت حوزه های علمیه است.

 

 

 


٠٧:٤٠ - شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٤٠٥٠٨٦    /    تعداد نمایش : ٩١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 49506
 بازدید امروز : 2045
 کل بازدید : 4578725
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 1/9968
تقویم