فهرست
آخرین اخبار
 ٠٩:٣٢ - يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:٠٠ - يکشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٢:٥٥ - شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون پژوهش حوزه علمیه فارس خبر داد:
نخستین جلسه بررسی و دفاع از پایان نامه سطح ۳ مشاوره اسلامی در شیراز
معاون پژوهش حوزه علمیه استان فارس از برگزاری نخستین جلسه بررسی و دفاع از پایان نامه سطح ۳ مشاوره اسلامی مرکز تخصصی امام حسین(ع) در شیراز خبر داد.
 ١٠:٠٨ - شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:١٥ - چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
زندگی با شهریه ناچیز طلبگی دشوار است
مدیر حوزه علمیه استان فارس موضوع معیشتی طلاب را مورد توجه قرار داد و گفت: مشکلات بسیاری در این حوزه گریبان گیر طلاب است که باید با تدابیری برطرف شود، زندگی با شهریه ناچیز طلبگی دشوار است.
 ١١:١٥ - شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٦:٥٧ - شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
دیانت در شیراز ریشه قوی دارد اما کوچه و خیابان آن این چنین نیست
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: دیانت در شیراز ریشه قوی دارد، اما جلوه ندارد؛ متدین زیاد است، اما وقتی مشاهده می کنیم می بینیم خیابان آن این چنین نیست؛ باید عنوان معروف را در شهر پیگیری کنیم.
 ٠٧:٥٢ - شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ساده ترین کلمات قرآن برای با سوادترین مردم دنیا حرف نویی است
مفسر قرآن کریم با بیان اینکه عوام باید تفسیر را بفهمند و خواص نیز آن را بپسندند، گفت: باید به قرآن کریم محکم عمل کنیم، چراکه ساده ترین کلمات قرآن برای با سوادترین مردم دنیا حرف نویی است.
 ٠٧:٥٠ - شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٧:٤٩ - شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساهر كس خود رأى شد به هلاكت رسيد، و هر كس با ديگران مشورت كرد، در عقل هاى آنان شريك شد. به بازماندگان ديگران نيكى كنيد، تا حرمت بازماندگان شما را نگاه دارند. دوست (در حقیقت)دوست نيست؛ مگر آنكه حقوق برادرش را در سه جايگاه حفظ کند: در روزگار گرفتارى، آن هنگام كه حضور ندارد، و پس از مرگ.
اخبار > پذیرش طلاب با کیفیت در دستور کار قرار گیرد


  چاپ        ارسال به دوست

پذیرش طلاب با کیفیت در دستور کار قرار گیرد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش مدیریت حوزه علمیه استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین غفوری  در آیین افتتاحیه سال تحصیلی ۹۷-۹۸ حوزه های علمیه استان فارس که در مصلی برگزار شد، با اشاره به اینکه حوزه های علمیه بر محور اهل بیت(ع) تشکیل شده، اظهار داشت: حوزه های علمیه مسئولیت بزرگی را از سوی صاحب شریعت به عنوان حجت خدا به دوش دارند که آن مسئولیت اعم از شناخت حقاءق، علمی فرهنگی، اجتماعی و خدمت رسانی به انسان ها بوده که خداوند در طول تاریخ به دوش ۱۲۴ هزار پیامبر گذاشته است.

وی با بیان اینکه مسئولیت هدایت بعد از ائمه(ع) به دوش علما گذاشته شده، افزود: دوره کنونی نیز یکی از حساس ترین دوره های است که تا کنون با محوریت اهل بیت(ع) آن را تجربه کرده ایم و اکنون در چهلمین سال این شجره طیبه قرار داریم که سن تکامل آن است.

قائم مقام حوزه های علمیه سراسر کشور با تاکید بر اینکه دشمن تمام عزم خود را جزم کرده تا به شجره طیبه ضربه بزند، عنوان کرد: دشمنان می دانند اگر جمهوری اسلامی از این برهه از زمان بگذرد، می تواند خطر بزرگی برای آنان باشد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولیت هدایت گری جوامع اسلامی در چنین شرایط هجوم فکری که دشمن با تمام تجهیزات انجام داده اند، به عهده روحانیت است.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری با بیان اینکه امروز شرایط حساس تر از زمان دفاع مقدس است، عنوان کرد: آثار جنگ در دوران دفاع مقدس مشخص بود، اما اکنون چنین نیست، اگر اکنون مظاهر بدحجابی در جامعه دیده می شود، تلفات همین جنگ نرم است.

وی به وظایف حوزه های علمیه در جنگ نرم فرهنگی اشاره و تصریح کرد: اخلاق و معنویت در حوزه های علمیه بسیار موثر است، همچنین موج دنیا طلبی نباید گریبان گیر طلاب و روحانیون شود، چرا که آنان را از وظایف اصلی خود به دور می کند.

قائم مقام حوزه های علمیه سراسر کشور خاطرنشان کرد: دنیا طلبی بین روحانیت و جامعه فاصله می اندازد، حضرت آیت الله بهجت(ره) در این زمینه می فرماید، آنچه که مردم با اعمال ما فرا می‌گیرند قابل مقایسه با گفتار ما نیست.

وی با تاکید بر اینکه دشمن در تلاش است تا بین روحانیت و مردم فاصله بیندارد، ادامه داد: برخی بیان می کنند که شاید طلاب انگیزه لازم برای کسب علم را ندارند، در جواب باید گفت نخست اینکه چنین نیست، اما اگر چنین باشد قطعا طلاب شرایط و جایگاه خود در این مکان مقدس را نمی دانند.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری به رویکرد مرکز مدیریت اشاره و خاطرنشان کرد: مرکز مدیریت رویکردی را برای حوزه های علمیه مطرح کرده که باید مورد توجه آنان قرار گیرد، توجه به فقه اصول با نگاه کاربردی، واگذاری امور به استان ها به حول یک محور علمی و معنوی، تقویت ارتقاء و تقویت حوزه های علمیه، تاسیس و به رسمیت شناختن دروس خارج همچنین که تا کنون ۱۵ درس خارج در استان ها به رسمیت شناخته شده است، برنامه محوری، تصویب سند چشم انداز برنامه پنج ساله که ابلاغ خواهد شد و تا سال  ۱۴۱۴ ادامه خواهد داشت، منشور نظامات جامع، مدیران و اساتید باید با این قوانین آشنا شوند تا برنامه ها به نحو احسن انجام شود.

وی به یکی دیگر از رویکرد های مرکز مدیریت حوزه های علمیه اشاره و عنوان کرد: ارتقای کیفیت در بخش پذیرش طلاب جدید باید در دستور کار قرار گیرد که این امر ممکن است با افت پذیرش رو به رو شود، اما قطعا جبران خواهد شد.


٠٩:١٥ - دوشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٤٠٢٤١١    /    تعداد نمایش : ١٢٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 39684
 بازدید امروز : 1898
 کل بازدید : 4231011
 بازدیدکنندگان آنلاين : 21
 زمان بازدید : 2/1810
تقویم