فهرست
آخرین اخبار
پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه برادران سال تحصیلی 99-98
با یاری خداوند متعال و در ظّل توجهات حضرت ولی عصر(عج) مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه از برادران واجد شرایط برای سال تحصیلی 99-98 برای تحصیل در حوزه‌های علمیه ثبت نام می‌نماید؛
 ٠٧:٠٢ - چهارشنبه ١ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٣:٤٠ - يکشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٢٥ - شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٧:٣٧ - شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:٥٧ - پنج شنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٥٠ - پنج شنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٤١ - پنج شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
سفر سه روزه حضرت آیت الله اعرافی به استان فارس پایان یافت
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور پس از سفری سه روزه به استان فارس، شامگاه یک شنبه شیراز را به مقصد قم ترک کرد.
 ١٠:٥٠ - دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور قائم مقام حوزه های علمیه کشور؛
وضعیت موقوفات حوزوی استان فارس بررسی شد
قائم مقام حوزه های علمیه کشور، در ادامه برنامه های سفرحضرت آیت الله اعرافی و هیئت عالی رتبه حوزوی به استان فارس، در نشستی با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، پیرامون وضعیت موقوفات حوزوی، گفت و گو و تبادل نظر کرد.
 ١٠:٤٧ - دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور از مدارس علمیه فسا بازدید کرد
حجت الاسلام والمسلمین ملکی از مدارس علمیه شهرستان فسا بازدید و با اساتید، طلاب و کادر جنوب شرق استان دیدار کرد.
 ١٠:٤٥ - دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساهر كس خود رأى شد به هلاكت رسيد، و هر كس با ديگران مشورت كرد، در عقل هاى آنان شريك شد. به بازماندگان ديگران نيكى كنيد، تا حرمت بازماندگان شما را نگاه دارند. دوست (در حقیقت)دوست نيست؛ مگر آنكه حقوق برادرش را در سه جايگاه حفظ کند: در روزگار گرفتارى، آن هنگام كه حضور ندارد، و پس از مرگ.
اخبار > ضرورت تشکیل اتاق فکر و امتحانات کتبی در حوزه


  چاپ        ارسال به دوست

ضرورت تشکیل اتاق فکر و امتحانات کتبی در حوزه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش مدیریت حوزه علمیه استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین عابدی در آیین افتتاحیه سال تحصیلی ۹۸_۹۷ که در مصلی برگزار شد، با اشاره به اینکه ۴ هزار طلبه فعال در حوزه های علمیه وجود دارد، اظهار داشت: حدود ۲۴۰ استاد با حکم و عده دیگر بدون حکم نیز در سطح استان مشغول تدریس در حوزه های علمیه هستند.

وی با بیان اینکه ۵۳ مدرسه علمیه برادران در سطح استان وجود دارد، افزود: سه تا از  مدرسه ها مراکز تخصصی هستند که رشته‌ هایی مانند قضاوت را دنبال می کنند.

مدیر حوزه های علمیه استان فارس به تدریس دروس خارج حوزه در سطح استان اشاره و عنوان کرد: سه تدریس دروس خارج را در سال گذشته در استان داشته ایم که به دلیل فوت آیت الله ایمانی، یکی از آنان تعطیل شد، اما به دنبال این هستیم که دروس دیگری را برگزار کنیم.

وی از رویکرد مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسر کشور یاد و تصریح کرد: نظام کنونی که در ستاد حوزه های علمیه است واگذاری امور به استان ها است، البته باید زیر ساخت ها را محیا کرد و مدیران به طوری رفتار کنند تا ستاد تمام امور دیگر را به آنان محول کنند.

حجت الاسلام عابدی خاطرنشان کرد: اکنون در پایه های سه تا شش در استان،  اساتید خبره و شایسته ای وجود دارد که کمال تشکر را از آنان داریم، امیدواریم در پایه های بالا نیز چنین باشد که دیگر نیاز به اساتید از استان قم نداشته باشیم.

وی به فعالیت های بخش آموزش حوزه اشاره و ابراز کرد: از جمله فعالیت هایی که بخش آموزش انجام داده، امتحانات کتبی بوده که تلاش های مطلوبی در این بخش صورت گرفته، البته اتاق فکری باید برای طرح سوالات امتحانات وجود داشته باشد چرا که برای رشد حوزه باید این بخش تشکیل شود.

مدیر حوزه های علمیه استان فارس تاکید کرد: در بخش آموزش گام های مطلوبی برداشته شده که البته برای بهتر شدن باید همه نهاد های مرتبط دست به دست یکدیگر دهند، تا رشد مطلوبی در این زمینه داشته باشیم.

وی از برگزاری کارگاه های پژوهشی در سال گذشته یاد و تصریح کرد: در سال گذشته هشت کارگاه پژوهشی در چهار منطقه برگزار شده که حدود ۲۰۰ نفر  از اساتید در این کارگاه ها حضور داشته اند.

حجت الاسلام عابدی به دیگر فعالیت های مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اشاره کرد و ادامه داد: ۵۲ هزار جلد کتاب در سال گذشته به حوزه ها تحویل داده شده که باید از معاونت پژوهش تشکر کرد، همچنین حدود ۱۰۰ استاد اخلاق به طور متوسط روزانه ۷ ساعت در هر حوزه مشغول فعالیت در حوزه ها بوده اند.

وی دوره میثاق طلبگی با حضور بیش از ۳۰۰ طلبه، دوره تربیت مربی و برگزاری طرح حباب المتین در سه منطقه از استان نیز را از دیگر فعالیت ها دانست و خاطرنشان کرد: ۵۲ مدرسه امین وهمچنین ۲۴۷ روحانی مبلغ طرح هجرت نیز در سطح استان فعالیت می کنند.

مدیر حوزه های علمیه استان فارس به مسائل  اقتصادی جامعه اشاره و تصریح کرد: حوزه های علمیه مرکب تشعشع ارزش ها است، اینطور نیست که فردی بگوید من طلبه ام و به مسائل اقتصادی و غیره کاری ندارم، در واقع جامعه بدون امام، جامعه ای بدون راهنما است، بنابراین حوزه ها می توانند در همه امور دخالت متین داشته باشد.

وی با بیان اینکه طلاب باید بدانند که بیگانه از این مسائل روز جامعه نیستند، عنوان کرد: حوزه بدون ولایت بی خاصیت است، اساتید باید اندیشه های حوزه ها را منعکس کنند، نگاه ولایت باید کنار حوزه نواخته شود، همچنین قرآن کریم بیان می کند که بیت المال را به کسانی نسپارید که نتوانند از آن مواظبت کنند، مبادا مدیران و مسئولان کاری کنند که رد قرآن بر آنان قرار گیرد.

 


٠٩:١٤ - دوشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٤٠٢٤١٠    /    تعداد نمایش : ٩١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جمعه ٠٣ اسفند ١٣٩٧
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 31863
 بازدید امروز : 2558
 کل بازدید : 3878314
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 2/2761
تقویم