فهرست
آخرین اخبار
 ١٠:٥٦ - شنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
استفاده بی رویه از فضای مجازی عمر را تلف می کند
مدیر حوزه علمیه استان فارس، فضای مجازی را وسیله ای برای تلف شدن عمر دانست و گفت: فضای مجازی به نحو مطلوبی می تواند سرمایه عمر را از انسان بگیرد.
 ٠٦:٣٩ - شنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
حذف خودبرتربینی سبب از بین رفتن موازی کاری ها می شود
مدیر حوزه علمیه استان فارس گفت: اگر منیت ها برداشته شود بسیاری از فعالیت ها انجام می شود و موازی کاری ها از بین می رود باید برای خداوند کار کرد.
 ٠٦:٤٠ - پنج شنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٦:٥٤ - سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٥٥ - شنبه ١٨ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:١٥ - شنبه ١٨ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٤٠ - پنج شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرحوزه علمیه استان فارس:
نقش اول بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برعهده حوزه است
مدیر حوزه علمیه فارس گفت: در بیانیه ای که مقام معظم رهبری تحت عنوان گام دوم انقلاب اسلامی صادر کرده اند حوزه به عنوان نقش اول است و وظیفه حوزه اقتضا می کند که نقش اساسی خود را نشان دهند.
 ٠٦:٤٢ - پنج شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
خانواده اصل و ریشه تمام پدیده های فردی و اجتماعی است
مدیر حوزه علمیه استان فارس گفت: خانواده دستگاهی است که هر چیزی در آن وزن می شود، لذا پیرامون این موضوع که جایگاه خانواده در نظام ارزشی کجاست؟ باید گفت که خانواده اصل و ریشه تمامی پدیده های فردی و اجتماعی است.
 ٠٦:٤١ - شنبه ١١ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس در برنامه «نگاه روز»:
رسالت حوزه علمیه ادامه دهنده مسیر حرکت انبیا و اولیای الهی است
مدیر حوزه علمیه استان فارس تبلیغ و دفاع از ارزش های دینی را از دیگر وظایف حوزه علمیه دانست و گفت: در همین راستا رسالت حوزه علمیه ادامه دهنده مسیر حرکت انبیا و اولیای الهی است.
 ٠٦:٣٧ - شنبه ١١ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساهر كس خود رأى شد به هلاكت رسيد، و هر كس با ديگران مشورت كرد، در عقل هاى آنان شريك شد. به بازماندگان ديگران نيكى كنيد، تا حرمت بازماندگان شما را نگاه دارند. دوست (در حقیقت)دوست نيست؛ مگر آنكه حقوق برادرش را در سه جايگاه حفظ کند: در روزگار گرفتارى، آن هنگام كه حضور ندارد، و پس از مرگ.
اخبار > برگزاری آزمون ورودی حوزه های علمیه همزمان با سراسر کشور در استان فارس


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری آزمون ورودی حوزه های علمیه همزمان با سراسر کشور در استان فارس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش مدیریت حوزه علمیه استان فارس، همزمان با سراسر كشور آزمون ورودی حوزه‌های علمیه امروز، ۷ اردیبهشت‌ماه در نقاط مختلف استان فارس برگزار شد كه در شیراز این آزمون در حرم مطهر حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) اجرا شد.
حجت‌الاسلام سیدهادی صادقی‌نژاد، معاون آموزش حوزه‌های علمیه فارس بیان داشتند :این آزمون در سه حوزه امتحانی شیراز، فسا و لارستان استان فارس همزمان با سراسر كشور برگزار شد.
وی از مشاركت ۵۰۰ نفر در این آزمون از استان فارس خبر داد و گفت:‌ ما در این آزمون‌ها در سه مقطع سیكل، دیپلم و مقطع دانشگاهی پذیرش داریم.
صادقی‌نژاد با بیان اینكه نتایج آزمون ۱۹ خردادماه ۹۷ از طریق سایت معاونت آموزش حوزه‌های علمیه اعلام می‌شود، گفت: ۴۲ حوزه علمیه در استان فارس آماده پذیرش این عزیزان هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن مقبلی، ناظر برگزاری امتحانات حوزه‌های علمیه از قم گفت: امروز در فارس در شهرستان‌های فسا، لارستان و مركز مدیریت این آزمون برگزار شد.

وی با بیان اینكه در شیراز سه گروه در این آزمون شركت می‌كنند، گفت: گروه اول ۲۰۷ نفر، گروه دوم ۱۰۱ نفر و گروه سوم ۸۰ نفر مجموعاً ۳۸۸ نفر در آزمون شركت كردند.

 

حجت‌الاسلام احمد عابدی، مدیر حوزه‌های علمیه فارس در حاشیه برگزاری آزمون ورودی حوزه‌های علمیه این استان فارس با بیان اینكه طلبگی ویژگی‌های خاصی دارد، گفت: از این همین ابتدای ورودی، متقاضیان باید تصمیم خود را به نحو صحیح و كامل اتخاذ كنند.
وی با اشاره به دعای روز سه‌شنبه اظهار كرد: در این دعا سه چیز را از خداوند طلب می‌كنیم كه این دعا ویژگی‌های دنیای طلبگی را بیان می‌كند و كسی كه می خواهد وارد حوزه‌های علمیه شود باید دنبال این مطالب باشد.

تمام فعالیت‌های حوزه‌های علمیه باید بوی خدا بدهد
عابدی، نخستین مطلب را جند الله یا لشكر و سرباز خدا شدن برشمرد و گفت: ما در این دعا می‌خوانیم كه خداوند ما را سرباز خدا قرار دهد؛ اصولاً حوزه با دانشگاه فرق دارد؛ حوزه سرباز خداست لذا باید رفتار، حركت و تمام فعالیت‌های حوزه‌های علمیه بوی خدا بدهد و مظهر آثار الهی باشد.
مدیر حوزه‌های علمیه فارس با تأكید بر اینكه خط مقدم سربازی خدا، با حوزه‌های علمیه است،‌ افزود: هر كسی كه فكر می‌كند از عهده این مهم بر نمی‌آید به حوزه‌ها ورود نكند؛ زیرا در حوزه‌های علمیه فرمانده امام زمان(عج) است، پس باید ابتدا سربازی كنید و این سربازی بسیار مهم است.

حوزه‌های علمیه جای تنبلی نیستند
وی، اجرای طرح میثاق طلبگی را گامی برای این كار برشمرد و گفت: سرباز باید ویژگی‌های كامل داشته باشد و آن بیداری و فرار از تنبلی است چرا كه حوزه‌های علمیه جای تنبلی نیستند و اینجا باید تا می‌توانیم برای امام زمان(عج) تلاش كنیم و اگر علم، عكمال و عزت است و برای انسان مقام خلیفةالهی را می‌آورد باید به جد برای به دست آوردن بكوشیم.
عابدی با تأكید بر اینكه حوزه‌های علمیه با مكان‌های دیگر فرق می‌كند، گفت: طلاب باید حداقل قبل از اذان و بعد از آن بیدار بوده و به عبادت بپردازند زیرا امام زمان(عج) این‌گونه است.

سرباز خدا بودن به تنهایی كافی نیست
مدیر حوزه‌های علمیه فارس با بیان اینكه البته سربازی به تنهایی كافی نیست، گفت: مرتبه دوم در این مسیر، آن است حزب‌الله شدن است و معنی حزب یعنی جمع یعنی تنها خودم سرباز نباشم، بلكه باید كاری كنم كه دیگران هم سرباز خوبی برای خدا و امام زمان(عج) باشند.
وی ادامه داد: آنچه مهم است این است كه از جندالله و حزب‌الله عبور كنیم و به مقام سوم برسیم كه این مقام برای طلبه بسیار مهم است و آن مقام ولی‌الله است لذا باید به این مراتب دقت زیادی كنید كه به كجا بروید و آیا از ولایت الهی بهره می‌برید یا خیر.

قطعاً جند الله، پیروز است
عابدی با اشاره به فرازهایی از دعای مذكور ( دعای روز سه‌شنبه) گفت: هما‌نطور كه وعده شده است جند‌الله غالبون است یعنی پیروز است لذا اولین گام در حوزه‌های علمیه این است كه فرد ببیند خدا چه می‌خواهد و باید طوری تربیت شود كه شاخصه و مظهر صفات الهی شود.
مدیر حوزه‌های علمیه فارس اظهار كرد: در مرحله دوم و بعد از حزب‌الله شدن،‌ رستگاری است؛ لذا باید به مقامی برسید كه رستگار شوید و این جز حزب‌الله شدن راه دیگری ندارد.
وی یادآور شد: سومین چیزی كه بشر همیشه با آن مواجه است ولی‌الله شدن است و در این صورت بشر نه از آینده ترسی دارد و نه نسبت به گذشته حزنی دارد و عاشقانه در مسیر خدا گام برداشته و تلاش می‌كند.


٠٩:١٧ - شنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣٩٩٥٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٧٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 33908
 بازدید امروز : 2310
 کل بازدید : 4002240
 بازدیدکنندگان آنلاين : 13
 زمان بازدید : 1/8409
تقویم